XIII Parafiada Środowisk Pijarskich w Krakowie

Rozpoczęcie: 01 Maj 2014
Zakończenie: 04 Maj 2014

W czwartek, 1 maja w Krakowie odbyła się XIII Parafiada Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca. Parafiada została zorganizowana przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego oraz Zespół Szkół Pijarskich im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie w ramach naszego ogólnopolskiego projektu "Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało 2014".

Impreza trwająca od 1 do 4 maja 2014 r. miała miejsce na obiektach Zespołu Szkół Pijarskich w Krakowie oraz Szkoły Podstawowej nr 64 w Krakowie.

Uczestniczyły w niej dzieci i młodzież z całej Polski związani z pijarskimi duszpasterstwami: szkołami, świetlicami i parafiami. W sumie około 200 uczestników. Do Krakowa przybyła młodzież z Bolszewa k. Wejherowa, Elbląga, Jeleniej Góry, Łowicza, Rzeszowa, Łapsz Niżnych na Spiszu, Poznania, Warszawy i oczywiście samego Krakowa.

PROGRAM: uczestnicy mogli wziąć udział w rywalizacji zespołowej bądź indywidualnej w następujących dyscyplinach sportowych: piłka nożna, piłka siatkowa, piłka koszykowa, tenis stołowy i biegi. W trakcie trwania Parafiady Środowisk Pijarskich miał miejsce także konkurs wiedzy „Kraków – Miasto Jana Pawła II”.

Impreza realizowana w ramach projektu

"Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało 2014"

współfinansowanego ze środków

Ministerstwa Sportu i Turystyki