facebook

XII Parafiada Środowisk Pijarskich w Krakowie

Rozpoczęcie: 01 Maj 2013
Zakończenie: 04 Maj 2013

Od 1 do 4 maja br. grupa pijarskich wychowanków uczestniczyła XII Parafiadzie Środowisk Pijarskich w Krakowie. W tegorocznej parafiadzie wzięło udział 170 osób; grupy z Bolszewa, Elbląga, Poznania, Łowicza, pijarskich parafii: pw. Najświętszego Imienia Maryi i MB Ostrobramskiej z Krakowa i krakowskiego gimnazjum oraz z Łapsz Niżnych i Rzeszowa. 

Słońce czy deszcz nie grają roli, kiedy młodzież tryska energią, pasją i chęcią współzawodnictwa. Pod sztandarem Parafiady Środowisk Pijarskich chłopcy ze szkół podstawowych i gimnazjów pijarskich placówek  wyruszyli do Krakowa, aby wspólnie spędzić sportowo weekend majowy.
Obowiązkowo na powitanie każdy z uczestników musiał stanąć do wojskowej musztry i wykazać się nie tylko siłą fizyczną, ale również sprytem i inteligencją. Wspólna integracja zakończyła się modlitwą i porządną dawką snu. Prawdziwy sportowiec wie jakie wartości w życiu i sporcie są najważniejsze, dlatego drugi dzień rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią. Nawet burze nie ostudziły zapału młodych zawodników, więc po solidnym śniadaniu ruszyli do boju grając w piłkę nożną i tenisa stołowego. Po kolacji, nie mogło zabraknąć czegoś dla rozruszania szarych komórek – konkursu wiedzy „Kraków – Królewskie miasto”. Wieczorna adoracja pomogła zebrać siły na kolejny, ciężki dzień.

Piątek pod znakiem rozgrywek z siatkówki i koszykówki przyniósł wiele emocji. Po porannej Mszy, odbyły się zawody. Nie zabrakło łez radości, żalu z powodu porażek, uśmiechu z powodu wspaniałego współzawodnictwa. Każdy bogatszy o nowe doświadczenia udał się na grilla i niestety ostatni pogodny wieczór. Pogodny dlatego, że zostały rozdane nagrody oraz z powodu salw śmiechu podczas zabaw.
Wspólne spędzanie czasu, zmaganie się na boisku, radość i wielkie emocje zakończyła Eucharystia dnia czwartego. Z bagażem wielu wrażeń, nowych znajomości każdy wrócił do swojego rodzinnego miasta. Z pewnością większość z nich powróci do Krakowa za rok.

Wyniku klasyfikacji ogólnej:
I miejsce - Szkoły Pijarskie z Łowicza
II miejsce - Reprezentacja Parafii pw. św. Kwiryna z Łapsz Niżnych
III miejsce - Reprezentacja z Zespołu Szkół im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu

Parafiada została zorganizowana przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego oraz Zespół Szkół Pijarskich im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie w ramach ogólnopolskiego projektu "Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało" 2013 koordynowanego przez Stowarzyszenie Parafiada.


Wydarzenie realizowane w ramach programu „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało 2013” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Lokalizacja:
data dodania: 2013-05-01  autor :Wojciech Wardaszko

XII Parafiada Środowisk Pijarskich w Krakowie
Partner strategiczny

 

Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny