X Jubileuszowy Turniej o Puchar św. Krzysztofa

Rozpoczęcie: 07 Wrzesień 2014
Zakończenie: 07 Wrzesień 2014

W dniu 7 września 2014 roku w gościnnych ogrodach „Biesiadnika” w Węgrowie odbył się Jubileuszowy X Turniej Szachowy o Puchar Świętego Krzysztofa  zorganizowany przez węgrowski PUKS "FIDES" w ramach akcji IP TOUR 2014 - części ogólnopolskiego programu "Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało 2014". Poniżej przytaczamy relację autorstwa ks. Krzysztofa Domaraczeńki, prezesa klubu.

W dniu 7 września 2014 roku w gościnnych ogrodach „Biesiadnika” w Węgrowie odbył się Jubileuszowy X Turniej Szachowy o Puchar Świętego Krzysztofa. Turniej Szachowy rozpoczął się Mszą świętą odprawianą w Bazylice Węgrowskiej przez ks. Krzysztofa Domaraczeńko.

W Turnieju zagrało 77 zawodników z: Łukowa, Krynki, Sokołowa Podlaskiego, Warszawy, Radzynia Podlaskiego, Nura, Wyszkowa, Węgrowa, Siemiatycz, Ołowskie, Mińska Mazowieckiego, Siedlec, Jabłonny, Międzyrzeca Podlaskiego, Łomży, Łukowa, Kotunia.

Najmłodszym szachistą był 6 letni Stanisław Dominik z Węgrowa, najstarszym 77 letni Andrzej Dzienisiuk z Siemiatycz.

W klasyfikacji do 10 lat wygrał Piotr Sternik z Polonii Warszawa, do 12 lat Paweł Węgrzyniak z MUKS Gambit” Międzyrzeca Podlaskiego, do 15 lat Przemysław Laszczak z MTSz Mińska Mazowieckiego, do 18 lat Rafał Żebrowski z PUKS „Fides” Węgrowa. Najlepsza kobietą w turnieju okazała się 10 letnia Malwina Szewczyk z MUKS ŁASz Leonardo Łomży. W kategorii senior 60+ najlepszym okazał się Zbigniew Litwiniec z Radzynia Podlaskiego.

W kategorii Open I miejsce zajął Piotr Piwowarczyk z SSz „Szachpol” Łukowa,  II miejsce zdobył Michał Hryszkiewicz z Wyszkowa, III miejsce Sławomir Ołowski z Ołowskie.

Puchary i wyżywienie ufundowało Stowarzyszenie „Parafiada” imienia świętego Józefa Kalasancjusza z Warszawy wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Turnieje Szachowe o Puchar Świętego Krzysztofa mają już 10 letnia tradycję. Pierwszy Turniej odbył się w roku 2005 w leśniczówce Dobrogoszczy koło Dołubowa. Wygrał wówczas Paweł Boguszewski z Perlejewa. Następne turnieje odbywały się w Sarnakach i od roku 2011 w Węgrowie. Z roku na rok powiększa się ilość szachistów.

Organizatorzy dziękują Stowarzyszeniu „Parafiada” i Ministerstwu Sportu i Turystyki za dofinansowanie, a także rodzicom szachistów z PUKS „Fides” Węgrów za pomoc w organizacji. Zapraszamy na kolejny XI Turniej Szachowy w roku 2015.

Organizatorom gratulujemy udanej imprezy, a wszystkim zwycięzcom - świetnej gry.

Impreza realizowana w ramach projektu

"Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało 2014"

współfinansowanego ze środków

Ministerstwa Sportu i Turystyki