Uroczysta Inauguracja roku szkolnego oraz festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Pożegnania Wakacji

Rozpoczęcie: 13 Wrzesień 2013
Zakończenie: 08 Wrzesień 2013

W Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży 8 września miała miejsce Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2013/2014. Była związana z obchodem 70 rocznicy objawień Maryi Panny i Jezusa Chrystusa na Siekierkach oraz z 25 rocznicą ustanowienia na tym miejscu Parafii NMP Królowej Wyznawców.
Wielu wychowawców, nauczycieli i katechetów uczestniczyło o godz. 11.30 w X Forum Dyskusyjnym, które było zatytułowane: „Wychowanie do miłości. Edukacja wobec wyzwań XXI wieku”. Zaproszonymi gośćmi byli: pan Marek Grabowski współpracujący z Fundacją Mama i Tata, który mówił o współczesnych ideologiach zagrażających ludzkiej miłości oraz pani Urszula Nawrot z Fundacji Ruchu Nowego Życia, która na podstawie strategii CrossRoads – Młodzież na rozdrożu, mówiła o tym jak przekazywać młodym właściwy obraz ludzkiej miłości.
W czasie Forum uczniowie, którzy przybyli na uroczystości obejrzeli film dokumentalny zatytułowany „Objawienie”, a następnie spotkali się z panią Władysławą Papis, świadkiem objawień sprzed 70 lat.
O godz. 13.00 była celebrowana Msza św. w intencji uczniów i ich rodziców, nauczycieli, wychowawców i innych pracowników oświaty o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Swiętego na czas całorocznej pracy. Eucharystii przewodniczył  ks. infułat Jan Miazek, delegat ks. kard. Kazimierza Nycza.
Po Mszy mali  i duzi ruszyli razem na festyn sportowo – rekreacyjny z okazji Pożegnania Wakacji. Na wszystkich czekała moc atrakcji. Ci odważni mieli okazję złapać byka za rogi i spróbować się w specjalnie przygotowanym rodeo. Ci zwinni wzięli udział w wyścigach w workach oraz na szczudłach. Z kolei Ci najsilniejsi przeciągali linę.
Dla małych twórców przygotowaliśmy dwa stanowiska: malowanie plakatów i kącik kreatywny, gdzie można było przygotować własną zabawkę z filcu, kolorowych drucików, plastikowych oczek, plasteliny i wielu innych rzeczy.
Nie zabrakło też charakterystycznych festynowych zabaw: balonówy, rzucania do celu czy wyścigu szyszek.
Na chętnych czekało malowanie buzi w różne fantastyczne wzory: esy floresy, kwiatki i motylki. Pomysłów na piękny rysunek na twarzy było całe mnóstwo.
Jeśli, któryś z uczestników zgłodniał, czekało na niego stoisko z ciepłym jedzeniem, popcornem i watą cukrową.

Jesteśmy przekonani, że wszyscy się dobrze bawili. Widzimy się na kolejnym festynie, który odbędzie się na wiosnę.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie i pomoc. Bez Was by nam się nie udało.

Wydarzenie realizowane w ramach programu „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało 2013” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Lokalizacja:
data dodania: 2013-09-13  autor :Marta Bareja