Spotkanie Wiosenne

Rozpoczęcie: 20 Kwiecień 2013
Zakończenie: 21 Kwiecień 2013

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą o Boże błogosławieństwo dla działań Stowarzyszenia Parafiada w 2013 roku. W imieniu Zarządu Stowarzyszenia, naszych Partnerów Regionalnych przywitał o. Tomasz Olczak SP. Następnie p. Jolanta Michalewicz, Dyrektor Zarządzający, przedstawiła działania podejmowane przez Stowarzyszenie w 2013 roku.

Ciekawym uzupełnieniem prezentacji była relacja p. Grażyny Gulczyńskiej z Zespołu Szkól Zakonu Pijarów w Poznaniu, pomysłodawcy i organizatora Biegu im. o. Józefa Jońca. W tym roku Bieg odbył się po raz trzeci, i mimo niesprzyjającej pogody zgromadził na starcie ponad 1.000 uczestników. Taka frekwencja zaskoczyła nawet organizatorów, ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie wcześniejsza ogromna praca nad tym, by zamienić ciekawy pomysł i potrzebę serca  na masową sportową imprezę, pozyskać współpracowników oraz zmotywować i zaangażować uczniów szkoły m.in. do kibicowania.

Równie ciekawy, pokazujący nowe możliwości i sposoby nagłośnienia lokalnych działań, był następny punkt programu, czyli warsztaty „Media na wyciągniecie ręki”, prowadzone przez p. Patrycję Michońską-Dynek, Dyrektora Programowego ogólnopolskiej sieci Radio Plus. Kompetencje  prowadzącej oraz swobodna atmosfera sprzyjała chętnemu dzieleniu się doświadczeniami oraz zadawaniu licznych pytań. Zaangażowanie wszystkich uczestników w dyskusję to najlepszy dowód na to, że media odgrywają coraz większa rolę w lokalnych działaniach, niezależnie czy robimy wydarzenia dla 100 czy dla 1.000 osób.

W drugiej części spotkania podane zostały szczegółowe zasady współpracy w ramach projektu ”Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało” w roku 2013. Na efekty spotkania nie będzie trzeba długo czekać, wszak już niespełna tydzień później (27 kwietnia br.) rozpoczęła się pierwsza Parafiada Regionalna. W tym roku w Polsce odbędą się aż 22 takie imprezy. Niedługo później – na Dzień Matki - ruszają Regionalne Imprezy Sportowo-Rekreacyjne – 33 wydarzenia (to o 7 więcej niż w 2012 roku). Dzięki wspólnym działaniom, wysiłkowi i zaangażowaniu Partnerów Regionalnych 21.000 młodszych i starszych uczestników weźmie udział we wydarzeniach  opartych na parafiadowym wspólzawodnictwie, których celem jest  rozwój młodych ludzi i integracja lokalnych społeczności.

Lokalizacja:
data dodania: 2013-04-20  autor :Wojciech Wardaszko