Pożegnanie Lata Wierzbno 2014

Rozpoczęcie: 31 Sierpień 2014
Zakończenie: 31 Sierpień 2014

W ostatni dzień wakacji na boisku sportowym w Wierzbnie Grupa Charytatywna działająca przy Parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Korony Polski w Wierzbnie i PUKS GIMNASJON-SCC Wierzbno zorganizowali festyn "POŻEGNANIE LATA 2014". W imprezie uczestniczyli mieszkańcy z Wierzbna i wielu okolicznych miejscowości. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji oraz konkurencji sportowo-rekreacyjnych. Imprezę otworzył i modlitwę poprowadził jeden z organizatorów festynu, ks. proboszcz kanonik Krystian Szenowski.

Na początku festynu wszyscy zebraniu uczestnicy festynu uczestniczyli w wspólnej rozgrzewce jaką była wspólnie wykonanie ZUMBY po okiem cheerleaderek z Gimnazjum z Wierzbna. W tym roku uczestnicy bawili się inaczej, bo utworzone z uczestników festynu „pociągi" które przy muzyce znanej piosenki "JEDZIE POCIĄG Z DALEKA". Prowadzili je: prezes PUKS "Gimnazjon - SCC" Grzegorz Szubert oraz ks. Szenowski. Ubrani w czapki kolejarskie prowadzili swoje pociągi po terenie boiska do stanowisk wyznaczających różne państwa tj. Polskę, Niemcy, Włochy oraz stację WIERZBNO. Za każdym razem przy stanowisku uczestnicy zabawy w pociąg obdarowywani zostali między innymi: owocami, ciastem, kawą, napojami zimnymi, pączkami, różnymi słodyczami, lodami - a na końcowej stacji - kiełbasą z grilla.

We współzawodnictwie sportowo-rekreacyjnym każdy uczestnik festynu wielokrotnie rywalizował w swojej grupie wiekowej tj. maluchy-przedszkolaki, dzieci szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalna oraz dorośli. Wszyscy chętni mogli uczestniczyć w różnych konkurencjach takich jak: rodzinna sztafeta biegu w butach gumowych, biegu rodzinnym związanych szarfą, wyścigi rzędów z piką. Rywalizowano w "dwa ognie" pomiędzy drużynami ks. kanonika Szefowskiego a prezesa PUKS - Grzegorza Szuberta. dużą atrakcją była rywalizacja w przeciąganiu liny w różnych kategoriach wiekowych, dzieci rywalizowały w wyścigu w workach, przejściach przez hula-hop, dorośli rzucali na odległość beretem. Bardzo wielu uczestników startowało w biegach przełajowych na różnych dystansach. Po każdej zakończonej konkurencji sportowo-rekreacyjnej wszyscy startujący otrzymywali słodycze i inne niespodzianki, a trzech najlepszych uczestników każdego współzawodnictwa otrzymywało pamiątkowe medale, dyplomy i drobne upominki oraz słodycze. Dla najmłodszych przygotowano wiele kolorowych tuneli, nie zabrakło też chętnych do przejażdżki kucykiem, który sprawił wielu maluchom wielką przyjemność. Zdecydowanie największą atrakcja festynu była dla wszystkich uczestników dzieci i dorosłych przejażdżka zamówioną "Kolejką" po drogach Wierzbna i okolic.

Na zakończenie festynu organizatorzy rozlosowali wśród wszystkich uczestników kilka atrakcyjnych artykułów szkolnych w tym plecak, piłkę, koszulki itp. Następnie wszystkich uczestników festynu – uczniów obdarowano upominkami w postaci artykułów i przyborów szkolnych. Na koniec odpalono specjalne światełka do nieba które po odpaleniu i podgrzaniu w środku powietrza puszczono w górę. Festyn POŻEGNANIE LATA 2014 na Wierzbnie nie odbyłby się, gdyby nie duże zaangażowanie różnych organizacji wsi Wierzbno, praca wielu ludzi dobrej woli. Parafiada również wsparła tę inicjatywę w ramach naszego ogólnopolskiego programu Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało 2014.

Impreza realizowana w ramach projektu

"Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało 2014"

współfinansowanego ze środków

Ministerstwa Sportu i Turystyki