Pierwszy dzień 29. Parafiady już za nami

Rozpoczęcie: 10 Lipiec 2017
Zakończenie:

Pierwszy dzień Parafiadowy już za nami!
Rozpoczęliśmy dzień od wspólnej Eucharystii, na której zostaliśmy zaproszeni do spotkania na drodze św. Józefa Kalasancjusza.

Z mocą ruszył filar sportowy. Rozegrano już pierwsze konkurencje z lekkoatletyki: tenisa stołowego, biegów przełajowych, badmintona, ringo czy piłki nożnej. Równolegle przez cały dzień trwa przegląd małych form teatralnych - temat przewodni to: „Historie z życia św. Józefa Kalasancjusza”.

To nie koniec atrakcji. Rozpoczął się nietypowy wyścig niepodległości - gra planszowa, która jest niezwykłą formą spotkania z historią Polski. Chętni wzięli udział w warsztatach: „Nasze Korzenie - Warsztaty Genealogiczne”, „Warsztaty Portretu” oraz „Warsztaty tworzenia biżuterii”. Od godziny 8:30 grupy uczestników parafiady ze wschodu zwiedziły liczne zabytki Warszawy m.in.: siedziba Parlamentu RP, Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, Muzeum Katyńskie czy Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzień pełen wrażeń zwieńczy wieczór integracyjny - wspólne zapoznawanie się, taniec oraz śpiew!

A co we wtorek? Moc konkursów, rywalizacji sportowej, śmiechu, zabawy i emocji. Już teraz zapraszamy na 20.00. na  spotkanie z wyjątkowym gościem, mistrzem olimpijskim - Tomaszem Majewskim. Sportowiec spędzi z nami czas i odpowie na nasze pytania. Nie przegapcie spotkania z Mistrzem!

Nasza 29. Parafiada nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Dziękujemy!

Relację z Parafiady można śledzić w mediach społecznościowych: fb: Stowarzyszenie Parafiada, tt: @Parafiadda_Stow, Instagram 29miedzynarodowaparafiada oraz pod hashtagiem #Parafiada.

data dodania: 2017-07-10  autor :Adam Ligęza