Pierwsza Regionalna Parafiada Dzieci i Młodzieży w Pelplinie

Rozpoczęcie: 05 Kwiecień 2014
Zakończenie: 05 Kwiecień 2014

W sobotę, 5 kwietnia, w ciepłym wiosennym słońcu w miejscowościach: Pelplin, Gniew i Subkowy rozegrano Regionalną Parafiadę Dzieci i Młodzieży z Diecezji Pelplińskiej. W imprezie uczestniczyło 509 osób z miejscowości 13 parafii. Uczniowski Klub Sportowy Gminy Pelplin „Tenisista” Rudno wspólnie z partnerami z trzech gmin zorganizowali rozgrywki sportowe w ośmiu dyscyplinach i trzy konkursy tematyczne: pieśni kościelno-folklorystyczne, plastyczny - osobliwości Pelplina i wiedzy o Janie Pawle II. Specjalnym gościem był Diecezjalny Duszpasterz Sportu Andrzej Taliński. Najwięcej emocji wzbudziło ogłoszenie wyników, ponieważ odbyło się ono po mszy św. w Katedrze Pelplińskiej celebrowanej przez Ks. Biskupa Ryszarda Kasynę. Z rąk Biskupa piękne puchary otrzymało 10 przedstawicieli najlepszych Parafii. Na imprezę przybyli dziennikarze TV Pelplin i Dziennika Bałtyckiego. Więcej informacji o tej niesamowitej Parafiadzie można będzie usłyszeć w Radiu Głos i i przeczytać w Informatorze Pelplińskim. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Impreza realizowana w ramach projektu

"Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało 2014"

współfinansowanego ze środków

Ministerstwa Sportu i Turystyki