Pierwsza Impreza Proaktywna!

Rozpoczęcie: 10 Kwiecień 2014
Zakończenie: 14 Kwiecień 2014

W dniach 10 i 14 kwietnia w Domanowie odbył się po raz czwarty Turniej Piłki Nożnej Drużyn Mieszanych Szkół Podstawowych "Ojcze Józefie, Pamiętamy i Dziękujemy" Jest to memoriał poświęcony twórcy i promotorowi idei parafiadowej, głęboko wierzącemu w przesłanie wychowania młodego pokolenia przez wiarę, kulturę i sport, tragicznie zmarłemu Założycielowi naszego Stowarzyszenia, o. Józefowi Jońcowi SP. Impreza zgodnie z parafiadową triadą zawierała elementy sportu, kultury i wiary.

Szczególnie pięknym akcentem była msza święta odprawiona 10 kwietnia w intencji naszego Założyciela i pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej.

Po Mszy Świętej uczniowie ze Szkoły Podstawowej przedstawili montaż słowno - muzyczny mający na celu uczcić Bohaterów Zbrodni Katyńskiej oraz delegację rządową z parą prezydencką na czele, która dnia 10 kwietnia 2010 roku zginęła tragicznie pod Smoleńskiem. Dla upamiętnienia tych tragicznych dla naszego narodu chwil, w sposób uroczysty odsłonięto pamiątkowy kamień.

Natomiast w poniedziałek, 14 kwietnia,  na hali szkoły w Domanowie odbył się Turniej Piłki Nożnej Drużyn Mieszanych Szkół Podstawowych ,,Ojcze Józefie, pamiętamy i dziękujemy”. W zawodach uczestniczyło 5 zespołów reprezentujących  okoliczne szkoły podstawowe. Turniej rozegrano systemem ,, każdy z każdym” . Wspólna rywalizacja dziewcząt i chłopców przebiegała w dużym napięciu i emocjach do samego końca. Ku uciesze kibiców, bramki padały także w ostatnich sekundach meczów.
Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Domanowie,

II miejsce: Szkoła Filjalna w Chojewie,

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Mieniu,

IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Holonkach,

V miejsce: Szkoła Filjalna w Świrydach.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adam Zalewski, uczeń Szkoły Podstawowej w Domanowie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a Organizatorom dziękujemy za świetne przygotowanie imprezy w duchu parafiadowym.

Impreza realizowana w ramach projektu

"Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało 2014"

współfinansowanego ze środków

Ministerstwa Sportu i Turystyki