Parafialny Wyścig Rowerowy ku czci o. Józefa Jońca

Rozpoczęcie: 11 Czerwiec 2014
Zakończenie: 11 Czerwiec 2014

W dniu 11 czerwca 2014 roku odbył się zaplanowany w ramach VI Parafiady Regionalnej w Bukownie Parafialny Wyścig Rowerowy ku czci o. Józefa Jońca. Głównym pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był Proboszcz Parafii p.w. św. Andrzeja Boboli – ks. Wojciech Tkacz. Dzięki staraniom księdza proboszcza oraz ofiarności darczyńców zwycięzca wyścigu odebrał talon na rower.
Do udziału w wyścigu zaprosiliśmy młodzież urodzoną między 1996 a 2001 rokiem. Na miejsce rejestracji dotarło 12 uczestników, którzy zostali wpisani na listę startową i otrzymali numery startowe. Następnie uczestnicy wraz obsługą techniczną wyścigu przejechali na miejsce wytyczonej trasy wyścigu, która wiodła leśnymi drogami pożarowymi i liczyła ok. 9,5 km. Zawodnicy byli wypuszczani na trasę pojedynczo w 1-minutowych odstępach według wcześniej ustalonej kolejności.  Pomimo wysokiej temperatury powietrza uczestnicy wyścigu dali z siebie wszystko i walczyli o każdą sekundę, aby rezultat na mecie zapewnił im zwycięstwo. Walka nie była łatwa i wymagała wielkiego wysiłku, który został nagrodzony drobnymi akcesoriami rowerowymi dla wszystkich biorących udział w wyścigu.
Po zakończeniu przejazdów komisja sędziowska porównała osiągnięte czasy i ustaliła kolejność zawodników na mecie. Zwycięzcą został Kajetan Wróblewski – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. W walce o zwycięstwo, złoty medal i talon na rower o wartości 1200 zł pokonał Bartłomieja Smoka, który zajął drugą lokatę i Michała Szlęka, który przyjechał na metę z czasem zapewniającym mu brązowy medal.
Serdeczne podziękowania chcemy złożyć przede wszystkim głównemu sponsorowi ks. Proboszczowi Wojciechowi Tkaczowi oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i przeprowadzenie wyścigu – pani Magdalenie Łaskawiec, panu Jerzemu Rosie, panu Piotrowi Rosie, panu Januszowi Szulewie i pan Andrzejowi Gołębiowi ze Sławkowa. Szczególne wyrazy wdzięczności pragniemy złożyć darczyńcom (zwłaszcza panu Dariuszowi Podsiadły), którzy wsparli finansowo i rzeczowo Parafialny Wyścig Rowerowy. Mamy nadzieję, że w następnym roku odbędzie się kolejna edycja Parafialnego Wyścigu Rowerowego ku czci o. Józefa Jońca.

data dodania: 2014-06-11  autor :Marta Bareja

Parafialny Wyścig Rowerowy ku czci o. Józefa Jońca