Parafiadowe Spotkanie Jesienne 2013

Rozpoczęcie: 26 Październik 2013
Zakończenie: 26 Październik 2013

W sobotę, 26 października odbyło się Jesienne Spotkanie Partnerów Regionalnych i Kierowników oraz Wychowawców Obozów Parafiadowych. Na warszawskich Siekierkach osoby zaangażowane w nasze działania wraz z Koordynatorami podsumowały tegoroczne działania. Przedstawiono również strategie i plany na rok następny. Podczas pierwszej części spotkania rozstrzygnięto też dwa konkursy: na Najlepszego Organizatora Parafiady Regionalnej 2013 oraz na Najciekawszą Kronikę Obozów Parafiadowych 2013. Wyniki przedstawiają się następująco:

W rywalizacji o tytuł Najlepszego Organizatora:

Nazwa Parafiady

V Parafiada Regionalna w Bukownie

II Diecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży w Węgrowie

Parafiada Regionalna w Tucholi

IV miejsce

Pierwsza Regionalna Parafiada Dekanatu Obornickiego

V miejsce

IX Parafiada Regionalna w Wolsztynie

VI miejsce

Parafiada Dzieci I Młodzieży Diecezji Płockiej

VII miejsce

Parafiada Regionalna Wierzbno 2013

VIII miejsce

IV Parafiada Dzieci I Młodzieży w Łomazach

IX miejsce

Finały Parafiady Diecezji Bielsko-Żywieckiej

X miejsce

IV Parafiada Diecezjalna Szkół Podstawowych Diecezji Siedleckiej

Najciekawsze zaś były te kroniki:

1. Kronika Obozu, który odbył się w terminie od 21.07. do 03.08.2013 w Ośrodku Wczasowo-Kolonijnym „U STAŚKI” w Poroninie. Kierownikiem obozu była p. Joanna Jurewicz
  1. Kronika Obozu, który odbył się w terminie od 21.07. do 03.08.2013 w Ośrodku Kolonijno-Wczasowym „REJAL” w Dźwirzynie. Kierownikiem obozu był o. Dawid Borkowski.
  2. Kronika Obozu, który odbył się w terminie od 21.07. do 03.08.2013 w Ośrodku Wczasowo-Kolonijnym „MARYSIEŃKA” w Jarosławcu.Kierownikiem Obozu był o. Piotr Recki
  3. Kronika Obozu, który odbył się w terminie od 30.06. do 13.07.2013 r. w Ośrodku Wczasowo-Kolonijnym „U STAŚKI” w Poroninie. Kierownikiem Obozu była p. Joanna Jurewicz.
  1. Kronika Obozu, który odbył się w terminie od 21.07. do 03.08.2013 r. w Pensjonaciku „ELA” w Zakopanem. Kierownikiem Obozu był p. Dimitrij Saniukiewicz.

Podczas drugiej części spotkania uczestnicy mieli okazję posłuchać wystąpienia księdza Jerzego Gibasa z Bielska Białej, który mówił o możliwościach współpracy różnych klubów sportowych.

Po drugiej przerwie odbyły się równolegle dwa panele dyskusyjne: pierwszy dla organizatorów parafiad regionalnych, festynów oraz Sportowych Zajęć Pozalekcyjnych, drugi dla Kierowników Obozów. Oba były poprowadzone przez Koordynatorów Projektów: Małgorzatę Urbańską, koordynator Obozów oraz Natalię Mrozowską, koordynator Programów Regionalnych.

Następnie uczestnicy udali się na obiad. Po którym nastąpiło oficjalne zakończenie Spotkania.

Wszystkim przybyłym bardzo serdecznie dziękujemy za obecność, a zwycięzcom konkursów gratulujemy.

Zapraszamy do oglądania zdjęć ze spotkania.

Pliki do pobrania:

Program SPOTKANIA