Jubileuszowa X Parafiada Regionalna w Wolsztynie

Rozpoczęcie: 24 Czerwiec 2014
Zakończenie: 26 Czerwiec 2014

W dniach 24,25,26 czerwca 2014, odbędzie się w Wolsztynie  jubileuszowa X Parafiada Regionalna. Współorganizatorem tej imprezy jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. Michała Drzymały w Wolsztynie oraz Parafia Farna w Wolsztynie.  Imprezę główną poprzedzą zmagania badmintonistów i pływaków, które ze względów organizacyjnych odbędą się 14 czerwca.

Obecnie trwają lokalne  eliminacje do wszystkich konkursów i zawodów. Nauczyciele katecheci przeprowadzają lekcje na temat Św Józefa Kalasancjusza.
Na Parafiadę zaprosiliśmy  znamienitych gości: Prezesa Stowarzyszenia Parafiada, Koordynatora Programów Regionalnych Stowarzyszenia, wolsztyńskie władze oświatowe i samorządowe, Diecezjalnego Duszpasterza Sportowców, Księży Proboszczów z parafii biorących udział w imprezie, Dyrektorów zaangażowanych szkół.
W programie rywalizacji są turniej piłki nożnej dziewcząt, turniej piłki nożnej chłopców, tenis stołowy, szachy, warcaby, ringo, zawody lekkoatletyczne, pływanie i badminton oraz konkurs na scenkę (scenka dotycząca „Sakramentów Świętych), konkursy plastyczne (3 konkursy), wiedzy ( 4 konkursy)   i pieśni religijnej (Pieśń Maryjna).
Poza podstawową rywalizacją, przed Parafiadą rozstrzygnięte zostaną 3 konkursy plastyczne:
1.  ”Ojciec Józef Joniec SP – twórca Parafiady” dla uczniów wolsztyńskiej  Szkoły Specjalnej
2. Plakat  „X Parafiada Regionalna w Wolsztynie” - konkurs otwarty
3. „ Życie Św Józefa Kalasancjusza” - konkurs otwarty dla dzieci młodszych

Jednocześnie odbędzie się w naszej szkole „Mała Parafiada” , poza rywalizacją, dla uczniów nauczania zintegrowanego.
Imprezę objął honorowym patronatem Arcybiskup Stanisław Gądecki oraz Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Wolsztynie, patronat medialny objął „Głos Wolsztyński”.
Zakończenie  ma być niespodzianką dla uczestników, organizatorzy planują pokaz mistrza iluzji VIKTORA FEBO.
Organizatorzy zapewniają  mnóstwo nagród i dobrą zabawę.

Lokalizacja:
data dodania: 2014-06-24  autor :Marta Bareja