Jubileuszowa 5. Parafiada Diecezji Grodzieńskiej w Grodnie na Białorusi

Rozpoczęcie: 18 Czerwiec 2013
Zakończenie: 21 Czerwiec 2013

Za nami Jubileuszowa 5. Parafiada Diecezji Grodzieńskiej w Grodnie na Białorusi. Wiadomo, że w dobrym towarzystwie i pośród interesujących rozrywek czas płynie bardzo szybko. Podobnie było i tym razem.

A radośnie zaczęło się już pierwszego dnia podczas uroczystego otwarcia Jubileuszowej Parafiady, którego dokonał prezes Stowarzyszenia, o. Tomasz Olczak. Doniosłości i atmosfery modlitwy dodała Msza św., której przewodniczył bp Aleksander Kaszkiewicz. Potem przyszedł już czas na parafiadową zabawę – jedyną w swoim rodzaju. Występy artystyczne i konkursy wiedzy cieszyły się niebywałą popularnością – dzieci i młodzież oczarowały wszystkich swoimi artystycznymi umiejętnościami. A dla tych, którzy woleli raczej pozwiedzać niż np. pośpiewać przygotowaliśmy wyjazd integracyjny do Korobczycy z niezwykle interesującym programem zwiedzania miasteczka z atrakcjami.

Oczywiście był też czas na dzień sportu. Wszystkie konkurencje i dyscypliny sportowe przeprowadzone zostały na stadionie centralnym NIEMEN. Poziom rozgrywek i kondycja fizyczna uczestników mogły niekiedy dorównywać profesjonalnym zawodnikom. Kto wie, może kiedyś nasi parafiadowicze zostaną zawodowymi sportowcami?

Zwieńczeniem Jubileuszowej Parafiady było uroczyste zakończenie, podczas którego nastąpiła ceremonia dekoracji i wręczenia nagród wszystkim zwycięzcom. Tak, jak na początku przywitaliśmy parafiadowiczów Mszą Święta, tak i na końcu pożegnaliśmy się w atmosferze nabożeństwa.

Jubileuszowa 5. Parafiada Diecezji Grodzieńskiej była czasem wspaniałej zabawy, ciekawych konkurencji i nawiązywania nowych przyjaźni. Oby okazały się one tak trwałe, jak Parafiadowe dzieło. Do zobaczenia za rok!

P.S. Poniżej udostępniliśmy Wam hymn tej Parafiady – poczujcie parafiadowego ducha razem z nami!

Wydarzenie dofinansowaneze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pliki do pobrania:

Hymn Parafiady Grodzieńskiej smile