Jubileuszowa 25 Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

Rozpoczęcie: 14 Lipiec 2013
Zakończenie:

Serdecznie zapraszamy na Jubileuszową 25 Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży, która rozpocznie się 14 lipca 2013 r. w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach.

Przygotowaliśmy dla Was super program, a w nim między innymi: koncert Moniki Kuszyńskiej, wieczór z Ireneuszem Krosnym, pokaz filmu "Wszystko będzie dobrze", naukę Zumby, grę miejską i wiele więcej!

dzień 1 dzień 2 dzień 3 dzień 4 dzień 5 dzień 6 dzień 7

Czym jest PARAFIADA?
Jest to tygodniowe ŚWIĘTO SPORTU, KULTURY i WIARY, adresowane do dzieci i młodzieży z całej Polski i zza granicy. W Jubileuszowej 25. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży mogą wziąć udział zawodnicy urodzeni pomiędzy rokiem 1994 a 2002 pod opieką pełnoletnich opiekunów. Uczestnicy zgłaszają się grupami, tworząc reprezentacje szkoły, uczniowskiego klubu sportowego, placówki wychowawczej czy parafii.  Reprezentacje może liczyć maksymalnie 15 uczestników oraz 2 opiekunów. Opiekunowie muszą posiadać uprawnienia wychowawcy kolonijnego.
Spodziewana liczba uczestników – około 1.500 dzieci i młodzieży z Polski i zza granicy.

Co się wydarzy na Parafiadzie?

W bogatym programie znajdą się:
►    współzawodnictwo sportowe w 13 dyscyplinach, 16 konkurencjach m.in. strzelectwo i po raz pierwszy - piłka nożna dziewcząt
►    ciekawe konkursy plastyczne, wokalne, wiedzy
►    Przegląd Małych Form Teatralnych
►    goście specjalni m. in. Ireneusz Krosny
►    warsztaty artystyczne (szczegóły wkrótce!),
►    zwiedzanie Warszawy, w tym Stadionu Narodowego i gry miejskie
►    Wieczór Międzykulturowy
►    koncert inauguracyjny pani Moniki Kuszyńskiej z zespołem
►    i wiele innych atrakcji, o których będziemy Was informować  wink
Termin:

14 – 20 lipca 2013 r. (od niedzielnego obiadu do sobotniego śniadania)

Miejsce:

Miasto Stołeczne Warszawa
►    stadion lekkoatletyczny Akademii Wychowania Fizycznego
►    obiekty sportowe i dydaktyczne Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
►    namioty warsztatowe na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego,
►    akademiki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
►    przestrzeń miejska: muzea, zabytki, Stare Miasto
Koszt uczestnictwa:

Udział w Jubileuszowej 25. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży jest częściowo odpłatny.
Cena obejmuje:
►    udział w całym programie Jubileuszowej 25 Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży:

współzawodnictwo na profesjonalnych obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, prowadzone w 13 dyscyplinach, 16 konkurencjach w 4 kategoriach wiekowych
warsztaty artystyczne,
konkursy z atrakcyjnymi nagrodami
Przegląd Małych Form Teatralnych
atrakcyjne wycieczki po Warszawie
pokazy filmowe, wspólne wieczory i wiele innych starannie szykowanych niespodzianek.
►    pełne wyżywienie (trzy posiłki) w stołówkach SGGW
►    zakwaterowanie w domach  studenta na kampusie SGGW (pokoje 2-4 os.),
►    licencjonowanych sędziów podczas zawodów oraz przewodników podczas wycieczek
►    opiekę medyczną i obsługę techniczną
►    ubezpieczenie NNW dla uczestników i opiekunów
►    transport w ramach programu.
Koszt uczestnictwa wynosi :
►    uczestnicy  – 510 zł
►    opiekunowie – 200 zł
w tym bezzwrotna zaliczka w wysokości 100 zł  od osoby - płatna do dnia 31 maja  2013 roku. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 1 lipca 2013 roku.
Numer konta Stowarzyszenia Parafiada do wpłat: BGŻ 76 2030 0045 1110 0000 0002 0950

Formularze zgłoszeniowe:

Zgłoszenie wstępne:

►    pobierz formularz  zgłoszenia wstępnego  (wersje dla osób z zagranicy:  po polsku ,  po rosyjsku ) max do 16 czerwca

Zgłoszenia pełne:

►    pobierz formularz zgłoszenia pełnego  max do 1 lipca

►    pobierz formularz zgłoszenia uczestnika z niepełnosprawnością max do 1 lipca

Zgłoszenia do konkurencji:

STADION      - formularz zgłoszenia do filaru Stadion max do 1 lipca

TEATR          - formularz zgłoszenia do filaru Teatr  max do 1 lipca

ŚWIĄTYNIA  - formularz zgłoszenia do filaru Świątynia max do 1 lipca

UWAGA! Wydrukowane i wypełnione formularze należy podpisać, zeskanować i wysłać mailem na adres [email protected] lub po prostu wysłać pocztą: Stowarzyszenie Parafiada, ul. Gwintowa 3, 00-704 Warszawa

Pełne formularze zgłoszeniowe po rosyjsku już wkrótce.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych

#322;y wkr

Pliki do pobrania:

Regulamin tegorocznej Parafiady
Wykaz dyscyplin i konkurencji sportowych
Wykaz konkursów
Bibliografia do konkursów