Jesienna Impreza Proaktywna w Domanowie

Rozpoczęcie: 18 Wrzesień 2014
Zakończenie: 18 Wrzesień 2014

Dnia 18 września w święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki w Domanowie, odbył się festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Pożegnania Wakacji 2014. zorganizowany w ramach programu ,,Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”. Organizatorem regionalnym była parafia p.w. św. Doroty D.M. w Domanowie (diecezja drohiczyńska). Imprezę zainaugurowała Msza Święta w kościele parafialnym o godz. 9.00, w trakcie której zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne. Po liturgii mszalnej wszyscy festynowicze udali się na boisko Szkoły Podstawowej w Domanowie, aby oddać się wyśmienitej zabawie w prawdziwie rodzinnej atmosferze. Przy pięknej, słonecznej pogodzie wspólnie spędzało czas ok. 360 osób reprezentujących lokalne szkoły podstawowe oraz przedszkola, ale nie tylko, ponieważ festyn, jako impreza otwarta, zgromadził zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańców okolicznych wsi, na których także czekało wiele atrakcji z nagrodami i niespodziankami. Konkursy, gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, tj. skoki w workach, kręcenie kołem hula-hop, biegi wahadłowe między przeszkodami, skoki na piłce z uszami, toczenie przenoszenie na czas piłek, przeciąganie liny - to tylko nieliczne, niekonwencjonalne konkurencje sportowe, jakie przygotowali organizatorzy.

Amatorzy sportów drużynowych mogli wziąć udział w turnieju piłki nożnej oraz w rozgrywkach w dwa ognie.

Wszyscy uczestnicy festynu uczestniczyli w pogadance przygotowanej przez Komendę Powiatową Policji w Bielsku Podlaskim nt. ,, Bezpieczna droga do szkoły ”

Dzieci mogły wykazać się inwencją twórczą podczas konkursu plastycznego, organizowanego pod hasłem ,,MOJE SPORTOWE WAKACJE” .

Dmuchane palce zabaw, basen z piłeczkami, lody, wata cukrowa, wóz policyjny na wyciągnięcie ręki, to dodatkowe atrakcje, jakie czekały na uczestników festynu w tym wyjątkowym dniu.

Festyn zakończył się wspólnym, ciepłym posiłkiem, po którym na wszystkich łasuchów czekał słodki deser przygotowany przez parafialny zespół Caritas. Podsumowanie imprezy wręczenie nagród, dyplomów oraz podziękowań zwieńczyło całodzienne harce.

Impreza realizowana w ramach projektu

"Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało 2014"

współfinansowanego ze środków

Ministerstwa Sportu i Turystyki