IX Parafiada Regionalna w Wolsztynie

Rozpoczęcie: 25 Czerwiec 2013
Zakończenie: 26 Czerwiec 2013

We wtorek, 25 czerwca, uroczystą mszą św. Rozpoczęła się IX Parfiada Regionalna w Wolsztynie. Niestety, zawodników i organizatorów zaskoczył ulewny deszcz. Do Wolsztyna przyjechało  200 uczestników z pięciu reprezentacji. Oprócz tego około 140 młodszych dzieci wzięło udział w „Małej Parafiadzie”.  W Szkole Podstawowej nr 3 im. Michała Drzymały w Wolsztynie odbywały się zawody sportowe, konkursy teatralne, plastyczne, wokalne i konkursy wiedzy. Uczestnicy wzięli udział w szkoleniu dotyczącym pierwszej pomocy, obejrzeli prezentacje, filmy religijne i  przedstawienie teatralne, wysłuchali koncertu laureatów. Najwięcej emocji wzbudziły zawody lekkoatletyczne oraz turniej piłki nożnej. Zwycięzcom bardzo przypadły do gustu kubeczki z logo Stowarzyszenia Parafiada i szkoły, które otrzymali w nagrodę.

Na Parafiadzie obecny był Burmistrz Wolsztyna pan Andrzej Rogozinski, Starosta Wolsztyński pan Ryszard Kurp i Ksiądz Dziekan Sławomir Majchrzak.

Relację z imprezy będzie można obejrzeć w Wolsztyńskiej Telewizji Karat, przeczytać na lokalnych stronach internetowych (www.wolsztyn.pl, www.powiatwolsztyn.pl, www.sp3wolsztyn.w8w.pl) oraz  w lokalnej prasie (Głos Wolsztyński, Na Temat, Dzień Wolsztyński, Dzień po Dniu).

Wydarzenie realizowane w ramach programu „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało 2013” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Lokalizacja: