facebook

IV Rajd Rowerowy “Pamiętamy o Ojcu Józefie”

Rozpoczęcie: 16 Kwiecień 2014
Zakończenie:

Dnia 16 kwietnia odbył się IV Rajd Rowerowy „ Pamiętamy o Ojcu Józefie”. Rajd odbywa się  szlakiem Dębów Katyńskich, posadzonych w gminie Wolsztyn w ramach parafiadowego programu "Katyń – ocalić od zapomnienia".

Dzień wcześniej grupa wolontariacka Beniaminki wykonała na warsztatach plastycznych piękny portret Ojca Jońca. Opracowane zostały też okolicznościowe ulotki i gazetka poświęcona Ojcu Józefowi. Po uroczystym apelu, na którym obecny był Burmistrz Wolsztyna pan Andrzej Rogozinski, grupa 50 rowerzystów ze Szkoły Podstawowej nr 3 wyruszyła trasą 7 dębów (SP 3, SP 1, LO, ZSG w Obrze, Gim. Kębłowo, ZSP w Świętnie), by przy każdym z nich złożyć hołd poległym w Katyniu. Do "rajdowców z Trójki" dołączyli także gimnazjaliści z wolsztyńskiej „dwójki” i Kębłowa. 
Uroczyste zakończenie rajdu miało miejsce w Świętnie, gdzie przy ognisku uczestnicy wysłuchali pięknego programu artystycznego. Na zakończenie przybył dyrektor SP 3 pan Artur Łoziński, pan Włodzimierz Chrzanowski z wolsztyńskiego Civitas Christiana oraz pan Maciej Myczka ze Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości.

Podsumowując można powiedzieć, że było tak jak uczył Ojciec Józef – sportowo i z miłością do Ojczyzny. Organizatorzy (a my z nimi) są dumni z młodych rowerzystów, którzy pokonali ponad 40 km wymagającej trasy. Wszędzie zostali życzliwie przyjęci przez gospodarzy, za co serdecznie dziękują.

Lokalizacja:
data dodania: 2014-04-16  autor :Wojciech Wardaszko

IV Rajd Rowerowy “Pamiętamy o Ojcu Józefie”
Partner strategiczny

 

Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny