Impreza Proaktywna w Białymstoku

Rozpoczęcie: 14 Wrzesień 2014
Zakończenie: 14 Wrzesień 2014

W dniu 14 września br. dzieci, młodzież i dorośli uczestniczyli w kolejnej edycji imprezy rekreacyjno-sportowej, która przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się na terenie parafii pw. św. Faustyny Kowalskiej w Białymstoku.

Organizatorem festynu była parafia rzymskokatolicka oraz wolontariusze w wieku 16-55 lat. W sumie w imprezie sportowo-rekreacyjnej uczestniczyło ok. 200 osób. Część uczestników przyjechała z okolicznych miejscowości (Porosły, kol. Porosły i Zawady).

W niedzielę 14 września po Mszy św. w kościele parafialnym rozpoczął się festyn „Pożegnanie lata”.  Na terenie wokół kościoła rozegrano szereg zawodów sportowych. M.in. dzieci i dorośli wzięli udział w zawodach w odpijaniu piłki koszykowej, w zawodach w odbijaniu piłek tenisowych, w zawodach rzutów do celu oraz przeciągania liny i gimnastyce sportowej. Na zakończenie każdej konkurencji  dzieci, młodzież i dorośli otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, nagrody i słodkie upominki. Opiekunowie otrzymali pamiątkowe koszulki Stowarzyszenia „Parafiada”.

W trakcie trwania festynu można było wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami (zawody taneczne, pytania, konkurs hula-hop). Niewątpliwą atrakcją były stoiska z plackami i babką ziemniaczaną).Wielkim powodzeniem wśród dzieci cieszyła się też dmuchana zjeżdżalnia i trampolina.

Impreza realizowana w ramach projektu

"Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało 2014"

współfinansowanego ze środków

Ministerstwa Sportu i Turystyki