II Parafiada Dzieci i Młodzieży na Łotwie

Rozpoczęcie: 02 Maj 2014
Zakończenie: 04 Maj 2014

W dniach od 2 – 4 maja 2014 roku  w Jełgavie na Łotwie odbyła się  II Parafiada Dzieci i  Młodzieży.

Wzięły w niej udział dzieci i młodzież ze środowisk zrzeszonych w Związku Polaków na Łotwie. Reprezentowane były parafie i szkoły Jełgawy, Lepaji , Jekabpilsa i Dagavpilsa.

Program Parafiady został oparty na starożytnej triadzie: stadion – teatr - świątynia, co gwarantuje uczestnikom wszechstronny rozwój a także rywalizację w rozgrywkach sportowych, kulturalno- oświatowych oraz formację duchową.

Zawodnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe:

Grupa  I - 11 -14 lat

Grupa  II - 15 -17 lat

Uczestnicy mogli wziąć udział w rywalizacji  indywidualnej bądź zespołowej w następujących konkurencjach sportowych: bieg na 60 m, bieg na 95 m, skok w dal, warcaby, nowus, rzut piłką tenisową w dal, rzut lotkami do celu, piłka koszykowa, sztafeta oraz  mecz piłki siatkowej dla opiekunów i wolontariuszy.

W bloku „teatr” odbył się konkurs rysunkowy i konkurs artystyczny „Mam Talent”. W ramach wieczorów integracyjnych odbyły się: gry i zabawy oraz dyskoteka.

Uroczyste zakończenie II Regionalnej Parafiady z wręczeniem dyplomów, medali i pucharów odbyło się w Centrum Integracji „Sarmas” w Jełgawie.

Mamy nadzieję, żę Impreza dostarczyła młodzieży i opiekunom wspaniałych wrażeń, dobrej zabawy, szlachetnej rywalizacji w duchu FAIR PLAY, nowych przyjaźni, a wolontariuszom i bezpośrednim organizatorom wiele satysfakcji z realizacji projektu i rozwoju ruchu parafiadowego na Łotwie.

Projekt  jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych od Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą"

Lokalizacja:
data dodania: 2014-05-02  autor :Wojciech Wardaszko