I Regionalna Parafiada Zamojska

Rozpoczęcie: 05 Czerwiec 2014
Zakończenie:

31 maja odbyła się I Parafiada Zamojska - wspólna inicjatywa I LO i Parafii Katedralnej. Pomimo niesprzyjającej pogody do zawodów stanęli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Aleksandrowa i Zamościa, a także gościnnie grupa z Warszawy. Impreza rozpoczęła się Mszą św., której przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek, po czym młodzież w uroczystym pochodzie przeszła ul. Kolegiacką z katedry do budynku I LO. Uczestnicy rywalizowali w turniejach warcabów, badmintona, tenisa stołowego, piłki nożnej, siatkówki, biegach na 100 m, sztafecie oraz w konkursach plastycznym, artystycznym, muzycznym, wiedzy o św. Janie Pawle II i teście z Ewangelii według św. Łukasza. Na najlepszych czekały dyplomy, medale i puchary, każda drużyna otrzymała zaś słodką nagrodę pocieszenia. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła grupa z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Aleksandrowie, która będzie reprezentować nasz region na Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Na dalszych miejscach uplasowały sie Pijarskie Gimnazjum z Warszawy i I LO z Zamościa. Jak wynika z wypowiedzi uczestników oraz przeprowadzonej na koniec zawodów podsumowującej ankiety I Parafiadę Zamojską można uznać za udaną - wielu z nich już dzisiaj deklaruje chęć udziału w kolejnej edycji w przyszłym roku.

data dodania: 2014-06-05  autor :Marta Bareja

I Regionalna Zamojska Parafiada