I Regionalna Parafiada Dzieci i Młodzieży w Piekarach Śląskich

Rozpoczęcie: 25 Czerwiec 2014
Zakończenie: 25 Czerwiec 2014

25 czerwca 2014 roku odbędzie się I Regionalna Parafiada Dzieci i Młodzieży w Piekarach Śląskich. Organizatorami imprezy jest Miejskie Gimnazjum nr 1 oraz Parafia Świętego Józefa. Patronat Honorowy objęli: Metropolita Katowicki abp Wiktor Skworc oraz Prezydent Miasta Piekary Śląskie Stanisław Korfanty. Dzień rozpocznie się mszą świętą, po której nastąpi uroczysty przemarsz ulicą Papieża Jana Pawła II na teren Miejskiego Gimnazjum nr 1. Po uroczystym rozpoczęciu uczestnicy przystąpią do konkursów i konkurencji, dzięki którym zostanie wyłoniona zwycięska drużyna.
W programie:
• Współzawodnictwo sportowe :
- koszykówka
- siatkówka
- tenis stołowy
- skok w dal
- gry i zabawy
• Konkursy:
- wiedzy o świętym Janie Pawle II
- wiedzy o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich
- komputerowy „Czy znasz swój komputer?”
- plastyczny: „Mój anioł” oraz „Mam marzenie”
- taneczny
Po zakończeniu zmagań, na scenie naszego amfiteatru wystąpią laureaci konkursu teatralnego „ArtGim 2014” oraz I Festiwalu Piosenki „Kuźnia Talentów”. Galę finałową uświetnią swoim występem  gimnazjalni  mistrzowie „zośki” oraz zespoły taneczne z MG1 – White Glee oraz Total Monkey Squad. Niespodzianką będzie pokaz ratownictwa i wozów bojowych w wykonaniu strażaków z PSP z Piekar Śląskich oraz występ zespołu Accident.

Na zawodników czekają nagrody – niespodzianki oraz poczęstunek (grill oraz prowiant). Spośród wszystkich rozlosowany zostanie rower górski ufundowany przez sklep Mixelectronics z Piekar Śląskich.
Patronat medialny sprawują: Radio Piekary, „Dziennik Zachodni”, „Twoje Piekary” oraz „Głos Józefa”.
Sponsorzy: sklep Mixelectronics z Piekar Śląskich, Art Studio OHO Tarnowskie Góry, Media Markt, gimnazjalny sklepik „Smerf” oraz Przedsiębiorstwo Cieślik Karina.
O dobrą organizację zadba przeszło 20 wolontariuszy – uczniów Miejskiego Gimnazjum nr 1.

Lokalizacja:
Adres:Korfantego