I Parafiada Regionalna w Pogórza Kaczewskiego Wilkowie

Rozpoczęcie: 14 Czerwiec 2014
Zakończenie: 14 Czerwiec 2014

14 czerwca 2014 odbyła się I Regionalna Parafiada Pogórza Kaczawskiego, której organizatorem był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Gwarek Wilków”. Impreza rozpoczęła się Mszą  Świętą odprawioną w Wilkowie przez patrona honorowego naszej Parafiady  księdza kanonika Czesława Parucha. Wraz z gimnazjalistami w ławkach zasiedli goście: starosta i wice starosta złotoryjski, wójt gminy Złotoryja, dyrektorzy szkół. Podczas Mszy uczestnicy mogli poznać historię naszej świątyni powstałej ze stodoły i podniesionej do rangi Sanktuarium Maryjnego. Mszę zakończyło wspólne zdjęcie przed pomnikiem błogosławionego Jana Pawła II. Niestety zabrakło na nim reprezentacji z piątego gimnazjum, która  dwa dni wcześniej niespodziewanie wycofała się z rozgrywek. Droga na boisko wiodła po górę 1,5 km pomiędzy dwoma miejscowościami, które jeszcze parę lat temu były jednym Wilkowem. Po dotarciu na Orlik, po oficjalnym rozpoczęciu i losowaniu numerów startowych już w deszczu uczestnicy mogli w ramach dalszej części rozgrzewki wraz z grupą taneczną z wilkowskiego Gimnazjum zatańczyć „Czekoladę” i taniec integracyjny. Przestało padać i wyjrzało Słońce. Rozpoczęły się zmagania sportowe. Okazało się, że najwięcej emocji wzbudziły konkurencje dodawane: skok, bieg i rzut piłką lekarską. Każda konkurencja przyniosła kolejne punkty do klasyfikacji ogólnej. Znowu leje. I znów za chwilę świeci Słońce. A potem rozpadało się na dobre, więc uciekliśmy do szkoły podstawowej, która użyczyła nam gościny. Po zjedzeniu parafiadowego makaroni rozpoczęła się kolejna konkurencja: Sacro Song. Każda drużyna przygotowała 2 piosenki o tematyce religijnej. Wykonanie dopuszczało korzystanie z podkładu muzycznego, instrumentów. Dodatkowe punkty przyznawane były za występ całej drużyny. Trzecia piosenka losowana była z podanych przed Parafiadą listy piosenek obowiązkowych podobnie jak  w programie „Szansa na sukces”. O zajętym miejscu decydowała suma uzyskanych punktów. Po konkursie podczas obrad komisji odbyło się spotkanie ze Świadkiem Trzeźwości: alkoholik, narkoman, złodziej, oszust, dealer…. Otwarte szeroko oczy gimnazjalistów- bezcenne. Po powrocie na boisko i dokończeniu konkurencji sportowych odbyło się uroczyste zakończenie: wręczenie dyplomów, medali i pucharu oraz podziękowań wszystkim, którzy pomagali w przeprowadzeniu dzisiejszej imprezy. Nikogo nie zabrakło za wyjątkiem mediów- ale chyba cenniejsze będą sprawozdania samych dzieciaków umieszczone na stronach internetowych szkół, z których przybyli.
Ostatecznie deszcz nas pokonał na ognisku w amfiteatrze leśnym w Leszczynie, ale kiełbaski udało się upiec i zjeść pod liściem.

data dodania: 2014-06-14  autor :Marta Bareja

I Parafiada Regionalna w Wilkowie