Festyn z okazji Pożegnania Lata w Wierzbnie

Rozpoczęcie: 01 Wrzesień 2013
Zakończenie: 01 Wrzesień 2013

W niedzielę, 1 września, odbył się w Wierzbnie Festyn z okazji Pożegnania Lata. Otrzymaliśmy od naszego Partnera Regionalnego relację z tego wydarzenia. Zapraszamy do lektury:

Na boisku sportowym przy Sali wiejskiej w Wierzbnie PUKS GIMNASJON-SCC Wierzbno oraz Grupa Charytatywna działająca przy miejscowej Parafii zorganizowali festyn ”POZEGNANIE LATA 2013". W imprezie uczestniczyli mieszkańcy Parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Korony Polski z Wierzbna i okolicznych miejscowości. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji kulinarnych oraz konkurencji sportowo - rekreacyjnych. Imprezę otworzył i odmówił z wszystkimi wspólną modlitwę jeden z organizatorów festynu ks. proboszcz kanonik Krystian Szenowski Na początku festynu każdy uczestnik zabawy -nieważne: dziecko czy dorosły - poddawał się obowiązkowemu całkowitemu lub częściowemu wymalowaniu twarzy lub innej części ciała, po czym uczestnicy festynu na początku częstowani byli tradycyjną kawa i pączkami. W połowie imprezy obdarowywano ich lodami a na zakończenie tradycyjną kiełbaską z grilla. We współzawodnictwie sportowo-rekreacyjnym każdy uczestnik wielokrotnie rywalizował w swojej grupie wiekowej tj, maluchy, dzieci, młodzież oraz dorośli. Wszyscy chętni mogli uczestniczyć w różnych konkurencjach takich jak pokonanie toru przeszkód, w skokach na skakance, zbieraniu cukierków, w wyścigu taczek, kręceniu hulaj–hop, rzucie piłką do kosza, biegu przełajowym, wyścigu żółwi /na rowerach/, chodzeniu na szczudłach, biegu w workach, podrzucaniu naleśnika, strzelaniu rzutów karnych na bramkę, rzucie wałkiem do ciasta na odległość, biegu z jajkiem a na koniec, po zjedzeniu kiełbaski z grilla, z pełnym brzuchem - w przeciąganiu liny. Dzieci i młodzież rozegrała mecz w piłkę nożną i siatkową. A rodziny w wieloosobowych składach rywalizowały w tańcu na gazecie, wyścigu z jajkiem, zabawie z krzesłami, czy biegu rodzinnym z zasłoniętymi oczami. Nie zabrakło tez chętnych do przejażdżki kucykiem który sprawił wielu maluchom wielką przyjemność, Wszyscy startujący w poszczególnych konkurencjach otrzymywali za udział słodycze a najlepsi medale, dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci przyborów i artykułów szkolnych.

Na sprawnym przebiegiem imprezy czuwał i zachęcał do uczestnictwa proboszcz Parafii w Wierzbnie ks. Krystian Szenowski a nad technicznym przebiegiem wszystkich konkurencji prezes PUKS „GIMNASJON-SCC” Grzegorz Szubert. Oprawę muzyczną stworzył DJ Marcin. (...). Na zakończenie festynu organizatorzy przed zbliżającym się nowym rokiem szkolnym obdarowali wszystkich pozostałych startujących uczniów upominkami w postaci w artykułów i przyborów szkolnych. Festyn POŻEGNANIE LATA 2013 na Wierzbnie nie odbyłby się gdyby nie wsparcie sponsorów, Stowarzyszenia Parafiada im św. Józefa Kalasancjusza z Warszawy oraz pracy wielu ludzi dobrej woli.

(red. Wojciech Wardaszko, Stowarzyszenie Parafiada)

Spragnionych większej ilości szczegółów zapraszamy do przejrzenia notatki z Festynu; wszystkim polecamy zdjęcia do obejrzenia w naszej galerii smile

Wydarzenie realizowane w ramach programu „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało 2013” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Pliki do pobrania:

Notatka z Festynu - wszystkie informacje w jednym miejscu smile