facebook

Festyn z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka na Siekierkach

Rozpoczęcie: 26 Maj 2013
Zakończenie: 26 Maj 2013

W niedzielę, 26 maja, na warszawskich Siekierkach uczciliśmy Dzień Matki i Dzień Dziecka, organizując Rodzinny Festyn Rekreacyjno-Sportowy z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.
Dopisała pogoda i wyjątkowa frekwencja, bawiło się z nami ponad 300 dzieciaków wraz z rodzicami! Nie zabrakło mnóstwa atrakcji – Ci duzi i Ci mniejsi bawili się w najlepsze biorąc udział w wielu konkursach, zarówno tych artystycznych, jak i sportowych. Roześmiani zwycięzcy ustawiali się w kolejce po odbiór nagród.

Konkurencje sportowe, w których wzięły udział to:

 • Wyścigi na nartach – nie tych zimowych, by nie wystraszyć lata
 • Wyścigi na piłkach – by oderwać się od ziemi
 • Wyścigi w workach – bo poskakać to dobra rzecz
 • Piłkarzyki – by poczuć się jak zawodowy piłkarz
 • Równoważnia – by sprawdzić czy dam radę
 • Tor przeszkód – by się przekonać, że nie ma przeszkód nie do pokonania
 • Rzut do celu – bo trening czyni mistrza
 • Przeciąganie liny – by zacieśnić więzy rodzinne
 • Rzutki – tu droga do celu jest prosta
 • Balonówa – kawałek plaży na Siekierkach 
 • MiniTenis – bo mały może grać jak duży. 

Niezwykłą atrakcją był konkurs Poszukiwacze Skarbów – w tej nowej wersji loterii fantowej nie wystarczyło wylosować numerek przypisany nagrodzie, trzeba było ją jeszcze znaleźć! Nagrody były poukrywane na całym terenie Festynu.
Po sportowych harcach niezbędnym wyciszeniem było malowanie plakatów, konkurs „Zapamiętaj i narysuj” oraz  malowanie figurek.
Tłumy uczestników przyciągnęły pokazy taneczne Zumby w wykonaniu p. Asi i p. Marty z Klubu Tańca BAILA CONMIGO. Rodzinny charakter festynu podkreśliły wspólne tańce i biesiadowanie przy potrawach z grilla.
Całą feerię atrakcji uzupełnił MegaTwister i Ogrrrromna Zjeżdżalnia, która przez cały festyn cieszyła się największa popularnością. W kąciku HAND – MADE zrób to sam, każdy uczestnik festynu mógł stworzyć niepowtarzalną biżuterię dla swojej Mamy.
Wśród uczestników rozlosowano dwie Nagrody Specjalne – pięknie zapakowane paczki zawierające rodzinny zestaw prezentów – drukarkę Canon dla dziecka, kryształowy wazon dla Mamy i koszulkę Adidas dla Taty. Szczęśliwcy musieli prosić o pomoc w niesieniu nagród.
Wszystkie atrakcje stały się możliwe dzięki pomocy naszych wspaniałych wolontariuszy, którzy wspierali nasze działania swoim czasem i umiejętnościami – za co im z całego serca dziękujemy!

 


Wydarzenie realizowane w ramach programu „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało 2013” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wydarzenie dofinansowane również ze środków Miasta Stołecznego Warszawy - Dzielnicy Mokotów

Lokalizacja:
data dodania: 2013-05-26  autor :Wojciech Wardaszko

Rodzinny Festyn z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki Siekierki 2013
Partner strategiczny

 

Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny