Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka “Rodzinne gry i zabawy u św. Józefa” - Oborniki

Rozpoczęcie: 26 Maj 2013
Zakończenie: 27 Maj 2013

W niedzielę, 26 maja 2013 roku w Obornikach, na terenie zespołu boisk sportowych, przy ul Ks. Szymańskiego, przy zachmurzonym niebie i nieśmiało wyglądającym zza chmur co jakiś czas słoneczku odbył się Festyn Parafialny z okazji Dnia Dziecka „ Rodzinne gry i zabawy u Św. Józefa”.
Organizatorami  byli Uczniowsko – Parafialny Klub Sportowy, Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Obornikach, grupy  duszpasterskie działające w Parafii z  Akcją Katolicką i  Parafialnym Zespołem Caritas.

Na zaproszenie do wzięcia udziału w imprezie, które było skierowane do wszystkich Parafian: dzieci, młodzieży i dorosłych - odpowiedziało 700 osób. Po  twarzach, reakcjach zgromadzonych można było wywnioskować, że świetnie się bawią.
Organizatorzy Festynu przygotowali mnóstwo atrakcji, szczególnie dla dzieci z okazji zbliżającego się DNIA DZIECKA. Dla Maluszków był przygotowany specjalny kącik zabaw, gdzie mogły porysować, poukładać puzzle, pobawić się, pobawić się piłką i wziąć udział z mini zawodach sportowych, stosownych do wieku.
Troszkę starsze dzieci  chętnie „kręciły” dziecięcym kołem fortuny, wygrywając różne ciekawe drobiazgi.

Festyn opierał się o triadę parafiadową, a więc nie zabrakło elementów związanych z stadionem, teatrem i świątynią.
I STADION: odbyły się zawody lekkoatletyczne, gry zespołowe: jak mecz i turniej uni-hokeja, oraz konkurencje rodzinne ( przeciąganie liny).
II TEATR: swoją część artystyczną przedstawiły dzieci z dwóch Kółek Muzycznych, które wygrały w ostatnim czasie konkursy. Dzieci z Kółka tanecznego, które działa przy Uczniowsko Parafialnym Klubie Sportowym przedstawiły swój dorobek, oraz zaprosiły wszystkich uczestników Festynu do wspólnych tańców zintegrowanych. Także Harcerze wykonali kilka swoich piosenek.
Dzieci, a także młodzież mogły spróbować swoich sił i możliwości biorąc udział w konkursach: plastycznym i fotograficznym.
III ŚWIĄTYNIA: wspólna modlitwa na rozpoczęcie i zakończenie, możliwość wzięcia udziału w dwóch konkursach: liturgicznym i wiedzy religijnej:  „Święta w codzienności” → Joanna Beretta Molla (wiadomości dotyczące życia Świętej) i stoisko z książkami o tematyce religijnej.

Festyn prócz rozgrywek, dyscyplin, konkursów obfitował w bardzo wiele atrakcji, każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie: były pokazy Straży Pożarnej, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, stoisko z książkami o tematyce religijnej. W punkcie gastronomicznym można było skosztować kiełbasek z grilla, zjeść przepyszną grochówkę wypić ciepłą kawę i posilić się przepysznym ciastem.
A dla każdego dziecka była dodatkowa niespodzianka.....darmowe lody!

Świetności Festynu dodawała oprawa muzyczna Zespołu Muzycznego MARRION.

W myśl zasady „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”, zakładamy iż każdy z uczestników wyniósł z  zabawy na świeżym powietrzu cenne doświadczenia. Wspólne spędzenie czasu, w miłej atmosferze przez całe rodziny: rodziców, dzieci, młodzież, osoby starsze. Festyn miał służyć okazją do spotkań ze znajomymi i przyjaciółmi, a także z duszpasterzami siostrami zakonnymi. Poprzez zdrowe i kulturalne współzawodnictwo integracja społeczności  parafialnej  i motywowanie  do współdziałania.

Wydarzenie realizowane w ramach programu „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało 2013” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

´

Lokalizacja: