Festyn parafialny “Powitanie Lata” w Białymstoku

Rozpoczęcie: 13 Czerwiec 2014
Zakończenie: 14 Czerwiec 2014

W dniach 13-14 czerwca br. dzieci, młodzież i dorośli uczestniczyli w kolejnej edycji imprezy rekreacyjno-sportowej, która odbyła się na terenie os. Bacieczki w Białymstoku.
Organizatorem festynu była parafia pw. św. Faustyny Kowalskiej a pomocą służyli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku.
13 czerwca na boiskach szkolnych rozegrano szereg konkurencji sportowych, w których wzięło udział ponad 150 osób. Odbyły się m.in. rozgrywki w: piłkę nożną, w rzucie do kosza, w minihokeju, oraz turniej gry w „dwa ognie”. Na zakończenie Dzieci i młodzież otrzymali nagrody i słodkie upominki. Opiekunowie otrzymali pamiątkowe koszulki Stowarzyszenia „Parafiada”
Następnego dnia na terenie wokół kościoła parafialnego zgromadzili się wierni z terenu Białegostoku (dzieci, młodzież i starsi). Część uczestników przyjechała z okolicznych miejscowości (Porosły, kol. Porosły, Zawady). W sumie na placu bawiło się ok. 100 osób.
Mimo nienajlepszej pogody humory dopisywały. Można  było wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, pograć w piłkę nożną i siatkową, w rzutach do celu i wielu innych konkurencjach. Atrakcją był grill z kiełbaskami i karkówką oraz napoje i słodkie niespodzianki. Dzieci chętnie brały udział w malowanie twarzy. Wielkim powodzeniem cieszył się pokaz zabytkowych samochodów militarnych i możliwość przejażdżki.

Lokalizacja:
Kategoria wydarzeń: Nasze programy Regionalne Festyny Aktualności