5. Parafiada Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Lwowskiej

Rozpoczęcie: 23 Sierpień 2013
Zakończenie: 25 Sierpień 2013

W dniach 18-25 sierpnia 2013 w Dolinie na Ukrainie już po raz piąty odbywa się Parafiada Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Lwowskiej.
Bierze w niej udział 300 młodych uczestników i 40 opiekunów reprezentujących następujące miejscowości: Bolechów, Czerniowce, Dolina, Kałusz, Mała Tura, Nowiczka, Obołonia, Lwów, Rawa Ruska, Sokal, Stryj, Tysów, Wygoda, Żółkiew. Organizatorem jest Parafia pw. Narodzenia Pańskiego: ks. proboszcz Krzysztof Panasowiec, dorośli parafianie i młodzi wolontariusze nie tylko przygotowali bardzo bogaty program, ale również goszczą część przyjezdnych gości w swoich rodzinnych domach.
Na cały tydzień zmagań uczestnicy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe: grupa I - (8-10 lat), grupa II - (10-13 lat) i grupa III (14-16 lat). W ramach parafiadowej triady przygotowano w tym roku następujące aktywności:
STADION
lekka atletyka (bieg na 60 m, 100 m, 300m,1000,1500, chód na 3000m, pchnięcia kulą, rzut piłeczką palantową, skok w dal, skok wzwyż, biegi przełajowe); tenis stołowy, szachy, warcaby, bieg na orientację, piłka nożna, piłka siatkowa, piłka ręczna i piłka koszykowa. Zawody sportowe odbywają się na miejskim stadionie i sali gimnastycznej, a każdy uczestnik może wystartować w trzech konkurencjach.
TEATR
Konkursy plastyczne („Polska- Ukraina 2013”, „Plakat V Parafiady Archidiecezji Lwowskiej”, „Rok wiary”)
Konkursy wiedzy (biblijny, o historii Parafiady i jej twórcy - o. Józefie Jońcu)
Konkursy muzyczne („Sacro Song” i „Muzyka moim życiem”)
„Przegląd małych form teatralnych” i koncert podczas inauguracji
ŚWIĄTYNIA
codzienna Msza św i wieczorny Apel, spotkania integracyjne

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą."

Lokalizacja:

5. Parafiada Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Lwowskiej