29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

Rozpoczęcie: 09 Lipiec 2017
Zakończenie:

Moc bowiem w słabości się doskonali (2 Kor 12,9)

„My, dorośli, na wiele potrzebnych nam rzeczy możemy poczekać. Dziecko nie może. Właśnie teraz formują się jego kości, tworzy krew, rozwija umysł. Nie możemy mu powiedzieć jutro. Jego imię brzmi dzisiaj”

/Gabriela Mistral - chilijska noblistka/.

Parafiada nie czeka. Parafiada działa. Parafiada uczy aktywności w każdej dziedzinie: intelektualnej, duchowej i fizycznej.

Starożytny sportowiec musiał uczestniczyć w trzech filarach starogreckiej triady. Jako sportowiec musiał być doskonale przygotowany fizycznie, ale żeby być dobrym sportowcem musiał mieć też ukształtowane  Serce i Duszę. Miał być Świątynią dla Boga i przykładem dla bliźnich.

RUCH RZEŹBI UMYSŁ, SERCE I CIAŁO

Z pełnym przekonaniem o mądrości tego przesłania Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży zapewnia wiele możliwości zajęć indywidualnych i zespołowych, rywalizacji w dziedzinie wiedzy i talentów artystycznych, współzawodnictwa na boisku, basenie i stadionie lekkoatletycznym. W teraźniejszości odnosi się do historii i wpływa na przyszłość.

CO SIĘ WYDARZY na Parafiadzie?

Wszystkim w wieku od 10 do 19 lat oraz ich opiekunom proponujemy sportowe emocje i świetną zabawę:

Bogaty program zbudowany jest wokół trzech filarów:

1. STADION, czyli współzawodnictwo sportowe w 13 dyscyplinach, 16 konkurencjach (w tym m.in. strzelectwo i biathlon letni). Podczas Parafiady  każdy uczestnik ma prawo startu maksymalnie w 3 z 16 konkurencji (nie wliczając w to strzelectwa i biathlonu letniego), podzielonych  na 4 kategorie wiekowe. Zawody odbędą się na profesjonalnych obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego i  Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, a prowadzić je będą licencjonowani sędziowie, zrzeszeni w odpowiednich związkach sportowych.

Oprócz udziału w sportowym programie punktowanym w ogólnej klasyfikacji wyników możliwe będzie także rekreacyjne korzystanie z basenów SGGW, a także ze sprzętu sportowego udostępnianego przez Organizatora.

1. TEATR, czyli program edukacji kulturalnej i rywalizacji artystycznej, które pozwalają rozpoznawać i rozwijać różnorodne umiejętności i zainteresowania młodzieży. Uczestnicy Parafiady mogą wziąć udział w:
    • konkursach plastycznych, wokalnych, wiedzy,
    • Przeglądzie Małych Form Teatralnych,
    • zwiedzaniu Warszawy (ponad 20 tras wycieczek, w tym m.in. zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, wystawa „Titanic”, Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i inne),
    • wieczorach integracyjnych,
    • dyskotece,

oraz wielu innych działaniach, których opis wkrótce się tu znajdzie!

Każdy uczestnik może wystartować maksymalnie w 6 konkursach, natomiast nie ma ograniczeń w korzystaniu ze wszystkich propozycji działań edukacyjno-rekreacyjnych. Tematy i bibliografia konkursów będą podane na stronie Stowarzyszenia Parafiada www.parafiada.pl. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

1. ŚWIĄTYNIA, czyli program formacyjny.

Obejmuje możliwość wystartowania w 5 konkursach w ramach rywalizacji objętej klasyfikacją generalną.

Ponadto wszyscy uczestnicy są zaproszeni do udziału w:

• codziennej modlitwie i Eucharystii
  • spotkaniach z ciekawymi ludźmi głoszącymi poruszające świadectwa.

Przez cały czas trwania Parafiady funkcjonuje też Namiot Adoracji oraz jest możliwość spowiedzi.

TERMIN: 9 – 15 lipca 2017 r.

Uroczysta Inauguracja  29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży - 9 lipca 2017, godz. 16.00  w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach

MIEJSCE:  Miasto Stołeczne Warszawa (stadion lekkoatletyczny Akademii Wychowania Fizycznego, obiekty sportowe i dydaktyczne Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego  oraz akademiki i namioty warsztatowe na terenie kampusu SGGW, przestrzeń miejska: muzea, zabytki, Stare Miasto)

KOSZT UCZESTNICTWA:

Udział w 29. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży jest częściowo odpłatny. Opłata od uczestników krajowych wynosi 510 zł, od opiekunów krajowych 200 zł. Do uczestników polonijnych odnoszą się odrębne zasady. Informacja  u  koordynatora projektu  p. Marii Kujel.

Cena obejmuje:

• udział w całym programie 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży,
  • pełne wyżywienie (trzy posiłki) w stołówkach SGGW,
  • zakwaterowanie w domach  studenta na kampusie SGGW (pokoje 2-4 os.),
  • licencjonowanych sędziów podczas zawodów oraz przewodników podczas wycieczek,
  • opiekę medyczną i obsługę techniczną,
  • ubezpieczenie NNW dla uczestników i opiekunów
  • ciekawy  program  edukacyjny

Dodatkowe informacje można uzyskać:

Grupy zagraniczne:  Maria Kujel + 48 728 820 606, [email protected]

Grupy krajowe: Wojciech Wardaszko +48 728 820 605, [email protected]