27. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

Rozpoczęcie: 12 Lipiec 2015
Zakończenie:

Dziecko, sto masek, sto ról zdolnego aktora. Inne wobec matki, inne wobec ojca, babki, dziadka, inne wobec surowego i łagodnego nauczyciela, inne w kuchni, wśród rówieśników, inne wobec bogatych i biednych, inne w codziennej i świątecznej odzieży.
/Janusz Korczak/

Każdy z nas jest odrębną istotą, każdy żyje w innym środowisku, wśród innych przyjaciół, otacza się innymi książkami, filmami, każdemu przyspiesza serce na inne słowo, inny obraz, spotkanie z innym człowiekiem, ale przez jeden tydzień w roku w jednym miejscu wiele różnych serc bije w jednym rytmie.

PARAFIADA. WIELE SERC – JEDEN RYTM

CO SIĘ WYDARZY na Parafiadzie?

Wszystkim w wieku od 10 do 19 lat oraz ich opiekunom proponujemy sportowe emocje i świetną zabawę:

Bogaty program zbudowany jest wokół trzech filarów:

1. STADION, czyli współzawodnictwo sportowe w 13 dyscyplinach, 16 konkurencjach (w tym m.in. strzelectwo i biathlon letni). Podczas Parafiady  każdy uczestnik ma prawo startu maksymalnie w 3 z 16 konkurencji (nie wliczając w to strzelectwa i biathlonu letniego), podzielonych  na 4 kategorie wiekowe. Zawody odbędą się na profesjonalnych obiektach sportowych Akademii Wychowania FizycznegoSzkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, a prowadzić je będą licencjonowani sędziowie, zrzeszeni w odpowiednich związkach sportowych.

Oprócz udziału w sportowym programie punktowanym w ogólnej klasyfikacji wyników możliwe będzie także rekreacyjne korzystanie z basenów SGGW, a także ze sprzętu sportowego udostępnianego przez Organizatora.

1. TEATR, czyli program kulturalny i rywalizacja artystyczna, które stanowią uzupełnienie części sportowej i pozwalają rozwijać różnorodne talenty młodzieży. Uczestnicy Parafiady mogą wziąć udział w:
    • konkursach plastycznych, wokalnych, wiedzy,
    • Przeglądzie Małych Form Teatralnych,
    • zwiedzaniu Warszawy (ok. 20 tras wycieczek),
    • warsztatach tematycznych,
    • wieczorach integracyjnych,
    • dyskotece,
    • nieustającym konkursie fotograficznym „Dzień po dniu po raz 27”,
    • „Misji Parafiada w służbie pokoju…”,

oraz wielu innych atrakcjach, m.in. (w grach planszowych/strategicznych, we wspólnym czytaniu książek).
Każdy uczestnik może wystartować maksymalnie w 6 konkursach, natomiast nie ma ograniczeń w korzystaniu ze wszystkich propozycji działań edukacyjno-rekreacyjnych. Tematy i bibliografia konkursów będą podane na stronie Stowarzyszenia Parafiada www.parafiada.pl. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

1. ŚWIĄTYNIA, czyli program formacyjny.

Obejmuje możliwość wystartowania w:

• konkursie wiedzy religijnej
  • konkursie piosenki religijnej „Sacro Song”

Wszyscy uczestnicy są zaproszeni do udziału w:

• codziennej modlitwie i Eucharystii
  • spotkaniach z ciekawymi ludźmi głoszącymi poruszające świadectwa.

Przez cały czas trwania Parafiady funkcjonuje też Namiot Adoracji oraz jest możliwość spowiedzi.

Uroczysta Inauguracja

27. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży -

12 lipca 2015, godz. 16.00

w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach

TERMIN: 12 – 18 lipca 2015 r.

MIEJSCE:  Miasto Stołeczne Warszawa (stadion lekkoatletyczny Akademii Wychowania Fizycznego, obiekty sportowe i dydaktyczne Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego  oraz akademiki i namioty warsztatowe na terenie kampusu SGGW, przestrzeń miejska: muzea, zabytki, Stare Miasto)

KOSZT UCZESTNICTWA:

Udział w 27. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży jest częściowo odpłatny. Opłata od uczestników krajowych wynosi 510 zł, od opiekunów krajowych 200 zł. Reprezentacje zagraniczne prosimy o kontakt z opiekunem.

Cena obejmuje:

• udział w całym programie 27. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży,
  • pełne wyżywienie (trzy posiłki) w stołówkach SGGW,
  • zakwaterowanie w domach  studenta na kampusie SGGW (pokoje 2-4 os.),
  • licencjonowanych sędziów podczas zawodów oraz przewodników podczas wycieczek,
  • opiekę medyczną i obsługę techniczną,
  • ubezpieczenie NNW dla uczestników i opiekunów.
Lokalizacja:
data dodania: 2015-07-12  autor :Wojciech Wardaszko