Współpraca z Polonią i Polakami za granicą

Zakończone: 04 Maj 2014

W dniach od 2 do 4 maja 2014 roku w Jełgavie na Łotwie odbyła się  II Parafiada Dzieci i  Młodzieży.

Wzięły w niej udział dzieci i młodzież ze środowisk zrzeszonych w Związku Polaków na Łotwie. Reprezentowane były parafie i szkoły Jełgawy, Lepaji, Jekabpilsa i Dagavpilsa.

Program Parafiady został oparty na starożytnej triadzie: stadion – teatr - świątynia, co gwarantuje uczestnikom wszechstronny rozwój a także rywalizację w rozgrywkach sportowych, kulturalno- oświatowych oraz formację duchową.

Zakończone: 25 Sierpień 2013

W dniach 18-25 sierpnia 2013 w Dolinie na Ukrainie już po raz piąty odbywa się Parafiada Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Lwowskiej.
Bierze w niej udział 300 młodych uczestników i 40 opiekunów reprezentujących następujące miejscowości: Bolechów, Czerniowce, Dolina, Kałusz, Mała Tura, Nowiczka, Obołonia, Lwów, Rawa Ruska, Sokal, Stryj, Tysów, Wygoda, Żółkiew.

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą."

Zakończone: 21 Czerwiec 2013

W dniach od 18 do 21 czerwca odbyła się Jubileuszowa 5. Parafiada Diecezji Grodzieńskiej w Grodnie na Białorusi. Wiadomo, że w dobrym towarzystwie i pośród interesujących rozrywek czas płynie bardzo szybko. Podobnie było i tym razem.

Wydarzenie dofinansowaneze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zakończone: 12 Maj 2013

W   dniach  11 maja i 12 maja 2013 roku w Landwarowie na Litwie  odbyła się  Jubileuszowa XV Parafiada Dzieci i  Młodzieży.
Parafiada zgromadziła około 350 uczestników z 11  reprezentacji  z Wileńszczyzny oraz jednej z Polski.
Parafiada  rozpoczęła się Mszą św. pod przewodnictwem o. Marka Kudacha SP.  Bezpośrednio  po nabożeństwie, wszystkie drużyny przemaszerowały na boisko Polskiej Szkoły Średniej  im. Henryka Sienkiewicza – tam odbyło się Uroczyste Otwarcie Jubileuszowej Parafiady.
Program tej Parafiady oparty był oczywiście na parafiadowej triadzie: stadion - teatr- świątynia. Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją.

Zakończone: 05 Maj 2013

W dniach od 3 do 5 maja 2013 r. w Jełgawie/Zalenikach odbyła się I Parafiada Dzieci i Młodzieży na Łotwie. Program wydarzenia został oparty na parafiadowej triadzie: stadion – teatr – świątynia. Organizatorzy zaprosili do rywalizacji 95 uczestników z trzech miejscowości. Podczas Parafiady odbyły się zawody sportowe i konkursy z bloku kulturalnego, a na zakończenie wszyscy parafiadowicze uczestniczyli we Mszy Świętej w Katedrze w Jełgawie, podczas której dzieci i młodzież dziękowała Bogu za dar spotkania. W programie nie zabrakło również zwiedzania z przewodnikiem zakamarków pięknej i starej Jełgavy. Parafiada zakończyła się uroczystym wręczeniem nagród, medali i pucharów. Gratulujemy zwycięzcom wspaniałych wyników, a Organizatorom przygotowania tego wyjątkowego wydarzenia. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok na kolejnej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży na Łotwie.

N P W Ś C P S

Parafiada na mapie