Warsztaty na 29. Międzynarodowej Parafiadzie

MY I ŚWIAT – interdyscyplinarne warsztaty dla młodzieży

Warsztaty portretu – „malowanie duszy”
"Czy portret to tylko odtworzenie zewnętrznego wyglądu człowieka? Twarz ludzka to "karta", z której można wyczytać uczucia, emocje, a nawet charakter. Dobrze znając swoich przyjaciół lub bliskie osoby, możemy stworzyć naprawdę wyjątkowe, kreatywne i magiczne wizerunki...

Podczas 4 dni warsztatowych podejmiemy próby uchwycenia zarówno podobieństwa wyglądu, jak i osobowości wybranej osoby, używając różnych technik. Każda technika nada pracy inną, specyficzną atmosferę. Nagrody dla autorów najlepszych portretów !

poniedziałek: pastele olejne, wtorek: farby akrylowe, środa: węgiel, czwartek: technika dowolna/mieszana.

Prowadząca Adrianna Gajdziszewska
Termin: 10-13.07.2017, godz. 9.00 – 11.00
Miejsce: Namiot warsztatowy

Warsztaty genealogiczne – „Nasze korzenie”
W jaki sposób poznawać siebie i swoją rodzinę? Jak uświadomić sobie bliskość międzypokoleniową?
Warto rozpocząć od rozrysowania drzewa genealogicznego swojej rodziny. Jak fascynujące może być śledztwo będą mogli przekonać się uczestnicy warsztatów pracując pod okiem przedstawiciela Polskiego Towarzystwa Genealogicznego  i nad drzewem św. Józefa Kalasancjusza oraz św. Jana Pawła II.

Autorzy najlepszych drzew genealogicznych otrzymają nagrody rzeczowe!

Prowadzący: Michał Golubiński
Termin: 10-13.07.2017, godz. 11.30 – 12.30
Miejsce: Namiot warsztatowy

Warsztaty mini-filmu
Jak filmować swoich kolegów? Jak ukazać dynamikę zdarzeń?
Wystarczy zapisać się na zamknięte warsztaty!
Liczba uczestników warsztatów: 10-12 osób
Warunki uczestnictwa:
- znajomość jęz. polskiego
- wiek: 12+
- posiadanie sprzętu: telefonu komórkowego z możliwością nagrywania filmów, z portem na kartę SD (+ osprzęt  - ładowarki, baterie, słuchaweczki)
Nie jest wymagane doświadczenie w nagrywaniu i montażu filmików.

10.07.2017 (poniedziałek) godz. 14.00-16.00 - zajęcia wprowadzające, rozszyfrowanie podstawowych pojęć związanych z realizacją filmu, wykład o technikach filmowania, kadrowania, montażu, zasadach korzystania ze sprzętu filmowego, podstawy tworzenia filmu - sala wykładowa (bud. nr 37)
11-12.07.2017 (wtorek, środa) – zajęcia praktyczne w terenie, harmonogram ustalany na bieżąco z uczestnikami warsztatów
13.07.2017 (czwartek) godz. 14.00-16.00 – podsumowanie warsztatów, wspólne oglądanie i omawianie wybranych nagrań - sala wykładowa (bud. nr 37)
Prowadzenie: ekipa filmowa cyklicznie realizująca filmy dokumentalne poświęcone Parafiadzie.

Zasady uczestnictwa:
obowiązkowe uczestnictwo we wszystkich zajęciach filmowych od poniedziałku do czwartku.
Nagrody dla najlepszych filmowców!