facebook

Zbliża się XVIII Parafiada Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Wileńskiej

Parafiada na Litwie odbędzie się już po raz osiemnasty. Oprócz uczestników polonijnych w zawodach i konkursach bedą brać udział dzieci i młodzież z Polski, która przyjedzie do Landwarowa z  Zespołu Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu oraz z Gimnazjum w Wierzbnie. Każdy będzie mógł wziąć udział w trzech z piętnastu popularnych konkurencji sportowych (w tym m.in. piłka nozna, koszykówka, piłka siatkowa, warcaby i dyscypliny lekkoatletyczne). W bloku TEATR odbędą się: konkurs plastyczny na temat "Miłosierdzia Bożego", konkurs piosenki, konkurs wiedzy o Ewangelii wg św. Łukasza i o życiu bł. ks. Michała Sopoćko. Parafiada rozpocznie się i zakończy Mszą Świętą. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów i dobrej zabawy smile!


Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z  Kancelarii Senatu RP  w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą -2016"

data dodania: 2016-05-11  przez :Joanna Sielicka
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Wernisaż wystawy plakatów “Katyń Pamiętam.PL”

2017-11-08

5 listopada, w niedzielę, w Muzeum Katyńskim odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z uroczystym wręczeniem statuetek i nagród rzeczowych autorom najlepszych prac nadesłanych do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży ‘Katyń-pamiętam.PL”.

Wyniki II etapu konkursu “Giętkie Pióro”

2017-11-07

Na stronie konkursu Giętkie Pióro znajdziecie Państwo wynika II etapu. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem.

Znamy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-10-25

W sobotę, 21 października w siedzibie Stowarzyszenia zebrało się grono jurorskie, by ocenić prace zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży „Katyń-pamiętam.PL”.
7-osobowe Jury pod przewodnictwem Justyny Czerniakowskiej z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie i z udziałem Adrianny Gajdziszewskiej, Ewy Kowalskiej, Marii Kujel, Patrycji Michońskiej – Dynek, Joanny Sułek – Malinowskiej oraz Mateusza Marka oceniło 98 plakatów w trzech kategoriach wiekowych: uczestników urodzonych w latach 2004 – 2006 / 2001 – 2003  i 1998 – 2000.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Partner strategiczny

 

Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny