facebook

Zaproszenie na urodziny Henryka Sienkiewicza - Finał konkursu Giętkie Pióro

I oto mamy przyjemność zaprosić na URODZINY SIENKIEWICZA, które będziemy świętować 11 maja o godz. 11.00 w Teatrze Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie (ul. Gwintowa 3). Gościem specjalnym Gali Finałowej na zamknięcie Konkursu Literackiego dla młodzieży szkół warszawskich w 100-lecie śmierci Henryka Sienkiewicza będzie dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej p. Maciej Cybulski.

Sam Henryk Sienkiewicz, właśnie jako gimnazjalista, zdobył swą pierwszą nagrodę  za pisarstwo i do tego wątku z życia naszego noblisty nawiązywaliśmy tworząc konkurs literacki dla młodzieży. W roku 1864 nagrodzone zostało wypracowanie „Mowa Żółkiewskiego do wojska pod Cecorą”.

Laureaci naszego konkursu – zdobywcy Złotego, Srebrnego i Brązowego Pióra, oprócz statuetek otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe w postaci laptopa, tableta, czytnika ebooków. Przede wszystkim jednak autorzy najlepszych prac otrzymają książki z opublikowanymi swoimi utworami literackimi, a zwycięski scenariusz otrzyma realizację sceniczną.

WIKTOR TYPA – DESZCZ

 

[Złote Pióro 2016/2017]

 

 

Scenariusz – Wiktor Typa      Reżyseria – Grzegorz Jach

 

Obsada:

syn - Sebastian Pudzianowski (uczeń XXXVIII LO im. St. K. Potockiego w Wilanowie, aktor Teatru 38)

matka - Adrianna Malecka (studentka Szkoły Aktorskiej Machulskich)

ojciec - Bartosz Mikulak (student IV roku Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie)

Cyganka - Elżbieta Jamborska-Bielińska (pedagog, aktorka)

Mistrz ceremonii – Maciej Sankowski (pedagog)

Starzec - Tomasz Bieliński (aktor, instruktor teatralny, iluzjonista)

W pozostałych rolach wystąpią aktorzy Teatru 38 - uczniowie XXXVIII LO im. St. K. Potockiego w Wilanowie.

 

Muzyka:

Słowa - Krzysztof Cezary Buszman

Muzyka  - Włodzimierz Korcz

Wykonanie - Jarosław Chojnacki

W spektaklu wykorzystano utwory "Przepraszam, że dziś już ..." oraz "Wiem, że czasem ..."

z płyty ZABIJANIE CZASU. Reedycja płyty - polska wytwórnia muzyczna SOLITON.

 

Zdjęcia i montaż filmowy: Stowarzyszenie Akademia Wilanowska

data dodania: 2017-04-28  przez :Wojciech Wardaszko
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Urodziny Henryka Sienkiewicza - Gala Finałowa Konkursu “Giętkie Pióro 2017”

2017-05-12

Finałową galą z okazji urodzin Henryka Sienkiewicza zakończył się pierwsza edycja Konkursu Literackiego o Nagrodę Giętkiego Pióra dla młodzieży warszawskich gimnazjów. Zaprszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży - pierwsze informacje

2017-05-10

Szanowni Parafiadowicze,

Korzystając z menu po lewej stronie znaleźć można pierwsze informacje o 29. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży. Klikając na nazwę imprezy znaleźć można opis wydarzenia ze szczegółami takimi jak termin, koszt i zarys programu. Korzystając z podmenu można dotrzeć do formularzy zgłoszeniowych oraz wykazów konkursów i dyscyplin sportowych, które odbędą się w ramach tegorocznej Międzynarodowej Parafiady. Więcej szczegółów udostępnimy wkrótce.

Do zobaczenia w lipcu w Warszawie!

Msza Święta w intencji o. Józefa Jońca SP i innych ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

2017-04-04

Już wkrótce Obozy letnie 2017

2017-03-31

Drodzy internauci !

jak mija Wam rok szkolny? Czy Wasze myśli krążą już  w okolicach wakacji? Jeśli jeszcze nie to właśnie za chwilę zaczną...
Pamiętasz co robiłaś/robiłeś w wakacje?
A co będziesz robił teraz?

Serdecznie zapraszamy na obozy Parafiadowe 2017!
Już wkrótce na naszej stronie internetowej pojawi się więcej szczegółów, a tym czasem możemy zdradzić, że celujemy w Polskie tereny nadmorskie.
Jaki Program? Będzie się działo!

Jeśli chcesz poznać granicę między:
* bezpieczeństwem a ryzykiem;
* roztropnością a szaleństwem;
* zabawą a nauką;
* realizmem a fikcją...

Koniecznie śledź naszą stronę internetową. Pierwsze propozycje już wkrótce!
Do zobaczenia wkrótce;)

Kongres Inspirowani Kalasancjuszem

2017-03-21

Z okazji Kalasantyńskiego Roku Jubileuszowego Polska Prowincja Zakonu Pijarów zaprasza na Kongres Duchowości Młodych - Inspirowani Kalasancjuszem, który odbędzie się w dniach 28 kwietnia – 1 maja 2017 w Krakowie.

Partner strategiczny
Partnerzy medialni
gosc niedzielny