facebook

Zaproszenie na urodziny Henryka Sienkiewicza - Finał konkursu Giętkie Pióro

I oto mamy przyjemność zaprosić na URODZINY SIENKIEWICZA, które będziemy świętować 11 maja o godz. 11.00 w Teatrze Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie (ul. Gwintowa 3). Gościem specjalnym Gali Finałowej na zamknięcie Konkursu Literackiego dla młodzieży szkół warszawskich w 100-lecie śmierci Henryka Sienkiewicza będzie dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej p. Maciej Cybulski.

Sam Henryk Sienkiewicz, właśnie jako gimnazjalista, zdobył swą pierwszą nagrodę  za pisarstwo i do tego wątku z życia naszego noblisty nawiązywaliśmy tworząc konkurs literacki dla młodzieży. W roku 1864 nagrodzone zostało wypracowanie „Mowa Żółkiewskiego do wojska pod Cecorą”.

Laureaci naszego konkursu – zdobywcy Złotego, Srebrnego i Brązowego Pióra, oprócz statuetek otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe w postaci laptopa, tableta, czytnika ebooków. Przede wszystkim jednak autorzy najlepszych prac otrzymają książki z opublikowanymi swoimi utworami literackimi, a zwycięski scenariusz otrzyma realizację sceniczną.

WIKTOR TYPA – DESZCZ

 

[Złote Pióro 2016/2017]

 

 

Scenariusz – Wiktor Typa      Reżyseria – Grzegorz Jach

 

Obsada:

syn - Sebastian Pudzianowski (uczeń XXXVIII LO im. St. K. Potockiego w Wilanowie, aktor Teatru 38)

matka - Adrianna Malecka (studentka Szkoły Aktorskiej Machulskich)

ojciec - Bartosz Mikulak (student IV roku Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie)

Cyganka - Elżbieta Jamborska-Bielińska (pedagog, aktorka)

Mistrz ceremonii – Maciej Sankowski (pedagog)

Starzec - Tomasz Bieliński (aktor, instruktor teatralny, iluzjonista)

W pozostałych rolach wystąpią aktorzy Teatru 38 - uczniowie XXXVIII LO im. St. K. Potockiego w Wilanowie.

 

Muzyka:

Słowa - Krzysztof Cezary Buszman

Muzyka  - Włodzimierz Korcz

Wykonanie - Jarosław Chojnacki

W spektaklu wykorzystano utwory "Przepraszam, że dziś już ..." oraz "Wiem, że czasem ..."

z płyty ZABIJANIE CZASU. Reedycja płyty - polska wytwórnia muzyczna SOLITON.

 

Zdjęcia i montaż filmowy: Stowarzyszenie Akademia Wilanowska

data dodania: 2017-04-28  przez :Wojciech Wardaszko
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Wernisaż wystawy plakatów “Katyń Pamiętam.PL”

2017-11-08

5 listopada, w niedzielę, w Muzeum Katyńskim odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z uroczystym wręczeniem statuetek i nagród rzeczowych autorom najlepszych prac nadesłanych do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży ‘Katyń-pamiętam.PL”.

Wyniki II etapu konkursu “Giętkie Pióro”

2017-11-07

Na stronie konkursu Giętkie Pióro znajdziecie Państwo wynika II etapu. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem.

Znamy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-10-25

W sobotę, 21 października w siedzibie Stowarzyszenia zebrało się grono jurorskie, by ocenić prace zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży „Katyń-pamiętam.PL”.
7-osobowe Jury pod przewodnictwem Justyny Czerniakowskiej z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie i z udziałem Adrianny Gajdziszewskiej, Ewy Kowalskiej, Marii Kujel, Patrycji Michońskiej – Dynek, Joanny Sułek – Malinowskiej oraz Mateusza Marka oceniło 98 plakatów w trzech kategoriach wiekowych: uczestników urodzonych w latach 2004 – 2006 / 2001 – 2003  i 1998 – 2000.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Partner strategiczny

 

Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny