Zaproszenie na urodziny Henryka Sienkiewicza - Finał konkursu Giętkie Pióro

I oto mamy przyjemność zaprosić na URODZINY SIENKIEWICZA, które będziemy świętować 11 maja o godz. 11.00 w Teatrze Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie (ul. Gwintowa 3). Gościem specjalnym Gali Finałowej na zamknięcie Konkursu Literackiego dla młodzieży szkół warszawskich w 100-lecie śmierci Henryka Sienkiewicza będzie dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej p. Maciej Cybulski.

Sam Henryk Sienkiewicz, właśnie jako gimnazjalista, zdobył swą pierwszą nagrodę  za pisarstwo i do tego wątku z życia naszego noblisty nawiązywaliśmy tworząc konkurs literacki dla młodzieży. W roku 1864 nagrodzone zostało wypracowanie „Mowa Żółkiewskiego do wojska pod Cecorą”.

Laureaci naszego konkursu – zdobywcy Złotego, Srebrnego i Brązowego Pióra, oprócz statuetek otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe w postaci laptopa, tableta, czytnika ebooków. Przede wszystkim jednak autorzy najlepszych prac otrzymają książki z opublikowanymi swoimi utworami literackimi, a zwycięski scenariusz otrzyma realizację sceniczną.

WIKTOR TYPA – DESZCZ

[Złote Pióro 2016/2017]

Scenariusz – Wiktor Typa      Reżyseria – Grzegorz Jach

Obsada:

syn - Sebastian Pudzianowski (uczeń XXXVIII LO im. St. K. Potockiego w Wilanowie, aktor Teatru 38)

matka - Adrianna Malecka (studentka Szkoły Aktorskiej Machulskich)

ojciec - Bartosz Mikulak (student IV roku Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie)

Cyganka - Elżbieta Jamborska-Bielińska (pedagog, aktorka)

Mistrz ceremonii – Maciej Sankowski (pedagog)

Starzec - Tomasz Bieliński (aktor, instruktor teatralny, iluzjonista)

W pozostałych rolach wystąpią aktorzy Teatru 38 - uczniowie XXXVIII LO im. St. K. Potockiego w Wilanowie.

Muzyka:

Słowa - Krzysztof Cezary Buszman

Muzyka  - Włodzimierz Korcz

Wykonanie - Jarosław Chojnacki

W spektaklu wykorzystano utwory "Przepraszam, że dziś już ..." oraz "Wiem, że czasem ..."

z płyty ZABIJANIE CZASU. Reedycja płyty - polska wytwórnia muzyczna SOLITON.

Zdjęcia i montaż filmowy: Stowarzyszenie Akademia Wilanowska

data dodania: 2017-04-28  przez :Wojciech Wardaszko