Zakończenie 29. Parafiady

Do namiotu spotkań na SGGW przybyli przedstawiciele instytucji rządowych, oraz partnerów, dzięki wsparciu których możliwe było zorganizowanie tegorocznej Parafiady. Obecny byli m.in. p. Dorota Ognicha – dyrektor Biura Sportu m. ST. Warszawy, która odczytała okolicznościowy list, który do parafiadowiczów  skierowała Prezydent Miasta, Hanny Gronkiewicz-Waltz. Gorącymi oklaskami parafiadowicze podziękowali Rektorowi SGGW - p. Wiesławowi Bielawskiemu, oraz kanclerzowi SGGW – p. Władysławowi Skarżyńskiemu za wsparcie tegorocznej Parafiady. Rektor SGGW wyraził podziękowanie i gratulacje dla organizatorów Parafiady.

W czasie gali wręczono nagrody dla najbardziej wszechstronnych reprezentacji parafiadowych. W kategorii reprezentacji zagranicznych zwyciężyła Dolina-Ukraina. W kategorii reprezentacji polskich zwyciężyła  grupa ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi Pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego im. Michała Drzymały w Wolsztynie.

Duchowe zakończenie 29. Parafiady miało miejsce w Świątyni Opatrzności Bożej. Podczas Mszy Świętej kapelan Parafiady – o. Rafał Roszer SP, podkreślił znaczenie słowa „dziękuję” wypowiedziane pod koniec Parafiady w stosunku do Boga, organizatorów, wolontariuszy i uczestników. Na zakończenie reprezentacja Parafiady złożyła kwiaty przy grobie o. Józefa Jońca SP, założyciela i propagatora idei Parafiady.

29. Parafiada w liczbach:
- 1358 uczestników
- 37 reprezentacji z Polski
- 55 reprezentacji zagranicznych
- 69 wolontariuszy

Filar teatralny na zakończeniu 29. Parafiady:
- 76 młodych śpiewaków w konkursie wokalnym
- 138 artystów w konkursie plastycznym
- 240 uczestników w 2 konkursach plastycznych

Filar sportowy na zakończenie 29. Parafiady:
- 13 dyscyplin sportowych
- 16 konkurencji sportowych