facebook

XVIII Parafiada Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Wileńskiej za nami!

W Parafiadzie uczestniczyli dzieci i młodzież z Wileńszczyzny i dwie drużyny z Polski (Zespół Szkół Pijarskich z Elbląga i Gimnazjum z Wierzbna woj. wielkopolskie). Uczestnicy rywalizowali w piłce nożnej, tenisie stołowym, koszykówce, siatkówce, warcabach, ringo, sztafecie mieszanej, w biegach na 100m, 400m, 1000 m, 1500m, w chodzie na 1000m i 2000m, pchnięcie kulą oraz w konkursach: biblijnym, z wiedzy o Kościele, plastycznym , muzycznym i artystycznym. W drugim dniu Parafiady uczestnicy mieli możliwość zwiedzania Wilna ,przeżyli wspólną Mszę Św. w Ostrej Bramie a wieczorem brali udział w spotkaniu integracyjnym. Wszystkie konkurencje sportowe oraz artystyczne były punktowane, a najlepszą drużyną Parafiady została Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mickunach.

 

Ogromne podziekowania dla wolontariuszy za solidne przygotowanie i przeprowadzenie Parafiady oraz wspaniałe spotkanie smile .


 


Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z  Kancelarii Senatu RP  w ramach konkursu na realizację zadania

"Współpraca z Polonią i Polakami za granicą -2016"

data dodania: 2016-05-17  przez :Joanna Sielicka
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Wernisaż wystawy plakatów “Katyń Pamiętam.PL”

2017-11-08

5 listopada, w niedzielę, w Muzeum Katyńskim odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z uroczystym wręczeniem statuetek i nagród rzeczowych autorom najlepszych prac nadesłanych do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży ‘Katyń-pamiętam.PL”.

Wyniki II etapu konkursu “Giętkie Pióro”

2017-11-07

Na stronie konkursu Giętkie Pióro znajdziecie Państwo wynika II etapu. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem.

Znamy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-10-25

W sobotę, 21 października w siedzibie Stowarzyszenia zebrało się grono jurorskie, by ocenić prace zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży „Katyń-pamiętam.PL”.
7-osobowe Jury pod przewodnictwem Justyny Czerniakowskiej z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie i z udziałem Adrianny Gajdziszewskiej, Ewy Kowalskiej, Marii Kujel, Patrycji Michońskiej – Dynek, Joanny Sułek – Malinowskiej oraz Mateusza Marka oceniło 98 plakatów w trzech kategoriach wiekowych: uczestników urodzonych w latach 2004 – 2006 / 2001 – 2003  i 1998 – 2000.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Partner strategiczny

 

Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny