facebook

X Wojewódzki Konkurs Pieśni Historycznej „Piękna nasza Polska cała”

24 maja 2016 w historycznej Sali „Akwen” NSZZ Solidarność w Gdańsku odbędzie się X Wojewódzki Konkurs Pieśni Historycznej „Piękna nasza Polska cała” organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Pieśni Patriotycznej działające przy Zespole Specjalnego Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 28 w Gdańsku.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół specjalnych i integracyjnych województwa pomorskiego - dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie ( w stopniu lekkim, umiarkowanym, z niepełnosprawnością sprzężoną). Impreza na stałe zagościła w kalendarzu wydarzeń artystycznych szkół pomorskich i jest jedynym tego rodzaju wydarzeniem w woj. pomorskim. Konkurs przyczynia się do przypominania i popularyzowania pieśni historycznych, patriotycznych, rozwijania właściwych postaw obywatelskich i wrażliwości młodych ludzi oraz prezentowania ich dorobku artystycznego. Od czterech lat laureatom  pierwszych miejsc w kategorii solista i zespół przyznawane są statuetki, których fundatorem jest  Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda.
Konkurs organizowany jest corocznie w maju, począwszy od 2007 r. Owocem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Miłośników Pieśni Patriotycznej, powołane w grudniu 2011 r. W kolejnych edycjach Konkursu udział wzięło 452 wykonawców ze szkół specjalnych i integracyjnych z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Lęborka, Kwidzyna, Kołozębia, Wejherowa, Tczewa, Starogardu Gdańskiego, Warcza, Kartuz.
Stowarzyszenie współpracuje m.in. z Instytutem Pamięci Narodowej, Muzeum II Wojny Światowej, Pomorską Inicjatywą Historyczną, Muzeum Historycznym Miasta Gdańska, Jadwiga Możdżer Studio, Państwową Szkołą Muzyczną im. F. Nowowiejskiego, Agencją Artystyczną Michał Juszczakiewicz.
W tym roku do tego grona dołączyło Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie, którego celem jest wszechstronny rozwój i edukacja dzieci i młodzieży.

Patronat medialny sprawują „Wrota Pomorza”.

 

Pliki do pobrania:


Regulamin Konkursu

 Pobierz

data dodania: 2016-05-06  przez :Joanna Sielicka
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Wernisaż wystawy plakatów “Katyń Pamiętam.PL”

2017-11-08

5 listopada, w niedzielę, w Muzeum Katyńskim odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z uroczystym wręczeniem statuetek i nagród rzeczowych autorom najlepszych prac nadesłanych do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży ‘Katyń-pamiętam.PL”.

Wyniki II etapu konkursu “Giętkie Pióro”

2017-11-07

Na stronie konkursu Giętkie Pióro znajdziecie Państwo wynika II etapu. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem.

Znamy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-10-25

W sobotę, 21 października w siedzibie Stowarzyszenia zebrało się grono jurorskie, by ocenić prace zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży „Katyń-pamiętam.PL”.
7-osobowe Jury pod przewodnictwem Justyny Czerniakowskiej z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie i z udziałem Adrianny Gajdziszewskiej, Ewy Kowalskiej, Marii Kujel, Patrycji Michońskiej – Dynek, Joanny Sułek – Malinowskiej oraz Mateusza Marka oceniło 98 plakatów w trzech kategoriach wiekowych: uczestników urodzonych w latach 2004 – 2006 / 2001 – 2003  i 1998 – 2000.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Partner strategiczny

 

Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny