facebook

Wiadomości z Konkursu Pieśni Historycznej!

Dnia 24.05 2016 roku odbył się 10. już Konkurs Pieśni Patriotycznej pt. „Piękna Nasza Polska Cała” organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Pieśni Patriotycznej. Konkurs  rozpoczął się o godzinie 10:00 w Sali Akwen- siedzibie NSZZ Solidarność na ul. Wały Piastowskie 24 w Gdańsku. Patronat honorowy objął Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda oraz Biuro Edukacji Publicznej IPN.
Uczestnikami konkursu byli uczniowie niepełnosprawni intelektualnie z pomorskich placówek kształcenia specjalnego i gdańskich szkół integracyjnych. Udział wzięło 11 szkół z Gdańska, Gdyni, Słupska, Kwidzyna i  Tczewa. Przegląd poprowadził popularny prezenter Michał Juszczakiewicz. W komisji konkursowej zasiadali znakomici goście: dr Ryszard Popowski- dyrektor Orkiestry Vita Activa, aktorka Marta Jankowska i Grzegorz Piotr Kołodziej- śpiewak operowy, wykładowca Katedry Logopedii na Uniwersytecie Gdańskim. W imieniu organizatorów gości    i uczestników powitała prezes Stowarzyszenia Miłośników Pieśni Patriotycznej Urszula Roguska. Został odczytany list od Prezesa Stowarzyszenia Parafiada o. Tomasza Olczaka. Stowarzyszenie Parafiada udzieliło wsparcia naszmu przedsięwzięciu, fundując artakcyjne nagrody dla uczestników. W części oficjalnej głos zabrali przedstawiciele NSZZ Solidarność- Tadeusz Majchrowicz, IPN-Bartosz Januszewski i Pomorska Kurator Oświaty Monika Kończyk.
W części konkursowej uczestnicy prezentowali utwory wokalne z repertuaru pieśni patriotycznych, żołnierskich, partyzanckich i współczesnych o treści historycznej. Jest to jedyny taki przegląd w województwie. Konkurs, przyczynia się do rozwijania właściwych postaw obywatelskich i wrażliwości młodych ludzi. To spotkanie było również okazją do zawiązania więzi między młodymi i kombatantami gdyż wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Związku Solidarności Polskich Kombatantów, Gdańskiej Rodziny Katyńskiej, Stowarzyszenia Rodziny Ponarskiej, Związku Sybiraków oraz Instruktorski Krąg Seniorów ZHP „Korzenie”.
Pierwsze miejsce w kategorii zespół zajął „Samer Band” z Tczewa wykonując piosenkę „Dziewczyna z granatem” z serialu „Czas honoru”. Drugie miejsce zajął „Bad Boys” z Kwidzyna        z piosenką „Miasto” promującą film „Miasto 44”. Ostatnie miejsce na podium zajął zespół „Alfa”, który zagrał piosenkę „Dziś idę walczyć mamo”.
W kategorii solista laureatami zostali: I miejsce- Tomasz Strzałkowski z Gdańska, chłopiec z autyzmem, który zaśpiewał piosenkę „Wojenko, wojenko”, II miejsce Seweryn Kamiński z Tczewa- wykonał on pieśń „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, III miejsce Aleksandra Danielewicz ze Słupska z piosenką „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”
Patronat medialny sprawował portal Wrota Pomorza, obecni byli również dziennikarze TVP Gdańsk i z redakcji Gościa Niedzielnego.

Link do artykuła z "Gościa Niedzielnego"

http://gdansk.gosc.pl/doc/3180901.Piekna-nasza-Polska-cala

data dodania: 2016-06-01  przez :Joanna Sielicka
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Wernisaż wystawy plakatów “Katyń Pamiętam.PL”

2017-11-08

5 listopada, w niedzielę, w Muzeum Katyńskim odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z uroczystym wręczeniem statuetek i nagród rzeczowych autorom najlepszych prac nadesłanych do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży ‘Katyń-pamiętam.PL”.

Wyniki II etapu konkursu “Giętkie Pióro”

2017-11-07

Na stronie konkursu Giętkie Pióro znajdziecie Państwo wynika II etapu. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem.

Znamy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-10-25

W sobotę, 21 października w siedzibie Stowarzyszenia zebrało się grono jurorskie, by ocenić prace zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży „Katyń-pamiętam.PL”.
7-osobowe Jury pod przewodnictwem Justyny Czerniakowskiej z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie i z udziałem Adrianny Gajdziszewskiej, Ewy Kowalskiej, Marii Kujel, Patrycji Michońskiej – Dynek, Joanny Sułek – Malinowskiej oraz Mateusza Marka oceniło 98 plakatów w trzech kategoriach wiekowych: uczestników urodzonych w latach 2004 – 2006 / 2001 – 2003  i 1998 – 2000.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Partner strategiczny

 

Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny