facebook

Urodziny Henryka Sienkiewicza - Gala Finałowa Konkursu “Giętkie Pióro 2017”

11 maja o godz. 11.00 w Teatrze Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie świętowaliśmy urodziny Henryka Sienkiewicza. Podczas Gali Finałowej zamykającej 1-szą edycję (mamy nadzieję!) Konkursu Literackiego o Nagrodę Giętkiego Pióra dla młodzieży warszawskich gimnazjów zostały wręczone nagrody laureatom i finalistom oraz ich nauczycielom. Laureaci otrzymali statuetki, wartościowe nagrody rzeczowe, dyplomy, a ich opiekunowie pióra wieczne sygnowane nazwiskiem Wisławy Szymborskiej. 
Na scenie Teatru odbyła się premiera dramatu „Deszcz” autorstwa laureata „Złotego Pióra” – Wiktora Typy z Gimnazjum im. Władysława IV w Warszawie. Spektakl wyreżyserowany przez Grzegorza Jacha został zrealizowany w dwóch przestrzeniach: żywej, scenicznej i filmowej. Wspaniale zaprezentowali się na deskach pijarskiego teatru młodzi aktorzy: Sebastian Pudzianowski, który wcielił się w rolę „syna” oraz Igor Kamiński jako „Mistrz Ceremonii”.

Spektakl objęło opieką artystyczną Stowarzyszenie Akademia Wilanowska.


Podczas Gali gościliśmy Jury Konkursu: Izabelę Żukowską, Annę Janyskę i Małgorzatę Sobieszczańską oraz dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej p. Macieja Cybulskiego i Prezesa Stowarzyszenia Akademia Wilanowska p. Witolda Płusę.

data dodania: 2017-05-12  przez :Wojciech Wardaszko
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Zakończenie 29. Parafiady

2017-07-15

„29. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży uważam za zamkniętą!” – tymi słowami, o. Tomasz Olczak SP, prezes Stowarzyszenia Parafiada dokonał zakończenia tegorocznej edycji tego wydarzenia.

29. Parafiada dobiega końca

2017-07-13

29. Parafiada dobiega końca. Zapraszamy na uroczyste zakończenie

List od Rzecznika Praw Dziecka

2017-07-12

Rzecznik Praw Dziecka wystosował do nas list z okazji 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. Prezentujemy go poniżej

Partner strategiczny
Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny