Urodziny Henryka Sienkiewicza - Gala Finałowa Konkursu “Giętkie Pióro 2017”

11 maja o godz. 11.00 w Teatrze Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie świętowaliśmy urodziny Henryka Sienkiewicza. Podczas Gali Finałowej zamykającej 1-szą edycję (mamy nadzieję!) Konkursu Literackiego o Nagrodę Giętkiego Pióra dla młodzieży warszawskich gimnazjów zostały wręczone nagrody laureatom i finalistom oraz ich nauczycielom. Laureaci otrzymali statuetki, wartościowe nagrody rzeczowe, dyplomy, a ich opiekunowie pióra wieczne sygnowane nazwiskiem Wisławy Szymborskiej.
Na scenie Teatru odbyła się premiera dramatu „Deszcz” autorstwa laureata „Złotego Pióra” – Wiktora Typy z Gimnazjum im. Władysława IV w Warszawie. Spektakl wyreżyserowany przez Grzegorza Jacha został zrealizowany w dwóch przestrzeniach: żywej, scenicznej i filmowej. Wspaniale zaprezentowali się na deskach pijarskiego teatru młodzi aktorzy: Sebastian Pudzianowski, który wcielił się w rolę „syna” oraz Igor Kamiński jako „Mistrz Ceremonii”.

Spektakl objęło opieką artystyczną Stowarzyszenie Akademia Wilanowska.

Podczas Gali gościliśmy Jury Konkursu: Izabelę Żukowską, Annę Janyskę i Małgorzatę Sobieszczańską oraz dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej p. Macieja Cybulskiego i Prezesa Stowarzyszenia Akademia Wilanowska p. Witolda Płusę.

data dodania: 2017-05-12  przez :Wojciech Wardaszko