facebook

Urodziny Henryka Sienkiewicza - Gala Finałowa Konkursu “Giętkie Pióro 2017”

11 maja o godz. 11.00 w Teatrze Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie świętowaliśmy urodziny Henryka Sienkiewicza. Podczas Gali Finałowej zamykającej 1-szą edycję (mamy nadzieję!) Konkursu Literackiego o Nagrodę Giętkiego Pióra dla młodzieży warszawskich gimnazjów zostały wręczone nagrody laureatom i finalistom oraz ich nauczycielom. Laureaci otrzymali statuetki, wartościowe nagrody rzeczowe, dyplomy, a ich opiekunowie pióra wieczne sygnowane nazwiskiem Wisławy Szymborskiej. 
Na scenie Teatru odbyła się premiera dramatu „Deszcz” autorstwa laureata „Złotego Pióra” – Wiktora Typy z Gimnazjum im. Władysława IV w Warszawie. Spektakl wyreżyserowany przez Grzegorza Jacha został zrealizowany w dwóch przestrzeniach: żywej, scenicznej i filmowej. Wspaniale zaprezentowali się na deskach pijarskiego teatru młodzi aktorzy: Sebastian Pudzianowski, który wcielił się w rolę „syna” oraz Igor Kamiński jako „Mistrz Ceremonii”.

Spektakl objęło opieką artystyczną Stowarzyszenie Akademia Wilanowska.


Podczas Gali gościliśmy Jury Konkursu: Izabelę Żukowską, Annę Janyskę i Małgorzatę Sobieszczańską oraz dyrektora Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej p. Macieja Cybulskiego i Prezesa Stowarzyszenia Akademia Wilanowska p. Witolda Płusę.

data dodania: 2017-05-12  przez :Wojciech Wardaszko
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży - pierwsze informacje

2017-05-10

Szanowni Parafiadowicze,

Korzystając z menu po lewej stronie znaleźć można pierwsze informacje o 29. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży. Klikając na nazwę imprezy znaleźć można opis wydarzenia ze szczegółami takimi jak termin, koszt i zarys programu. Korzystając z podmenu można dotrzeć do formularzy zgłoszeniowych oraz wykazów konkursów i dyscyplin sportowych, które odbędą się w ramach tegorocznej Międzynarodowej Parafiady. Więcej szczegółów udostępnimy wkrótce.

Do zobaczenia w lipcu w Warszawie!

Zaproszenie na urodziny Henryka Sienkiewicza - Finał konkursu Giętkie Pióro

2017-04-28

I oto mamy przyjemność zaprosić na URODZINY SIENKIEWICZA, które będziemy świętować 11 maja o godz. 11.00 w Teatrze Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie (ul. Gwintowa 3). Gościem specjalnym Gali Finałowej na zamknięcie Konkursu Literackiego dla młodzieży szkół warszawskich w 100-lecie śmierci Henryka Sienkiewicza będzie dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej p. Maciej Cybulski.

Msza Święta w intencji o. Józefa Jońca SP i innych ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

2017-04-04

Już wkrótce Obozy letnie 2017

2017-03-31

Drodzy internauci !

jak mija Wam rok szkolny? Czy Wasze myśli krążą już  w okolicach wakacji? Jeśli jeszcze nie to właśnie za chwilę zaczną...
Pamiętasz co robiłaś/robiłeś w wakacje?
A co będziesz robił teraz?

Serdecznie zapraszamy na obozy Parafiadowe 2017!
Już wkrótce na naszej stronie internetowej pojawi się więcej szczegółów, a tym czasem możemy zdradzić, że celujemy w Polskie tereny nadmorskie.
Jaki Program? Będzie się działo!

Jeśli chcesz poznać granicę między:
* bezpieczeństwem a ryzykiem;
* roztropnością a szaleństwem;
* zabawą a nauką;
* realizmem a fikcją...

Koniecznie śledź naszą stronę internetową. Pierwsze propozycje już wkrótce!
Do zobaczenia wkrótce;)

Kongres Inspirowani Kalasancjuszem

2017-03-21

Z okazji Kalasantyńskiego Roku Jubileuszowego Polska Prowincja Zakonu Pijarów zaprasza na Kongres Duchowości Młodych - Inspirowani Kalasancjuszem, który odbędzie się w dniach 28 kwietnia – 1 maja 2017 w Krakowie.

Partner strategiczny
Partnerzy medialni
gosc niedzielny