facebook

Turystyczna Parafiada 2016


Jak co roku zapraszamy wszystkich uczestników do poznawania Warszawy. W 2016 roku przedstawiamy bogatą ofertę tras wycieczek z przewodnikami i udziałem edukatorów muzealnych. Będzie można zwiedzać miejsca znane i uznane, jak również zupełnie nowe instytucje albo kolekcje muzealne.

Wśród nowości w 2016 roku polecamy możliwość podziwiania panoramy stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki oraz zwiedzanie słynnej na całym świecie wyjątkowej wystawy mobilnej poświęconej katastrofie TITANICA.

Dla młodych miłośników sportu, a zwłaszcza piłki nożnej przygotowane mamy bilety do zmodernizowanego na stulecie Klubu - Muzeum Legii Warszawa i na stadion Legionistów.

Dla pasjonatów nauki i eksperymentów mamy zagwarantowane bilety do Centrum Nauki Kopernik – pula biletów jest wyjątkowo duża. Do nadwiślańskiego Centrum Nauki będzie mogła się wybrać niemal połowa uczestników 28. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży.

Zupełnie nowym miejscem będzie też, otwarty w nowej i historycznej siedzibie dawnego Banku Landaua Park Miniatur Województwa Mazowieckiego, gdzie będzie można podziwiać odbudowaną w miniaturze przedwojenną Warszawę – budowle i te które się zachowały i te których już na mapie stolicy nie ma.

Jedna z tras wycieczkowych zawiedzie uczestników tegorocznej Parafiady do szczególne Muzeum – oddziału Muzeum Warszawy – do Muzeum Drukarstwa. Wszyscy chętni poznają historię drukarstwa, ale też będą mogli uczyć się iluminowania ksiąg średniowiecznych…

A poza tym będzie można wejść do wnętrza Barbakanu, zwiedzać Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Tych co będą gościć w Warszawie po raz pierwszy zachęcamy do udziału w wycieczkach do Zamku Królewskiego i Łazienek Królewskich, Muzeum Narodowego, Muzeum Sportu i Turystyki, Państwowego Muzeum Etnograficznego, Muzeum Techniki, Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Katyńskiego, siedziby Telewizji Polskiej i Parlamentu RP.

W ramach „Misji Parafiada w służbie pokoju…” zaplanowane są również spotkania w Centrum Weterana działań poza granicami państwa. Podczas jednej z wizyt młodzież będzie miała okazję spotkać się z żołnierzami – uczestnikami polskich misji na świecie.

Zapisy na wycieczki będziemy prowadzić – podobnie jak w ubiegłym roku – z dnia na dzień.

Na trasy wycieczkowe w poniedziałek, 11 lipca, zapisy będziemy prowadzić w niedzielę w godz. 9.00 – 12.30 w siedzibie Komisji Kulturalnej /Akademik FENIKS, pok. 20/

data dodania: 2016-06-12  przez :Wojciech Wardaszko
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Urodziny Henryka Sienkiewicza - Gala Finałowa Konkursu “Giętkie Pióro 2017”

2017-05-12

Finałową galą z okazji urodzin Henryka Sienkiewicza zakończył się pierwsza edycja Konkursu Literackiego o Nagrodę Giętkiego Pióra dla młodzieży warszawskich gimnazjów. Zaprszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży - pierwsze informacje

2017-05-10

Szanowni Parafiadowicze,

Korzystając z menu po lewej stronie znaleźć można pierwsze informacje o 29. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży. Klikając na nazwę imprezy znaleźć można opis wydarzenia ze szczegółami takimi jak termin, koszt i zarys programu. Korzystając z podmenu można dotrzeć do formularzy zgłoszeniowych oraz wykazów konkursów i dyscyplin sportowych, które odbędą się w ramach tegorocznej Międzynarodowej Parafiady. Więcej szczegółów udostępnimy wkrótce.

Do zobaczenia w lipcu w Warszawie!

Zaproszenie na urodziny Henryka Sienkiewicza - Finał konkursu Giętkie Pióro

2017-04-28

I oto mamy przyjemność zaprosić na URODZINY SIENKIEWICZA, które będziemy świętować 11 maja o godz. 11.00 w Teatrze Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie (ul. Gwintowa 3). Gościem specjalnym Gali Finałowej na zamknięcie Konkursu Literackiego dla młodzieży szkół warszawskich w 100-lecie śmierci Henryka Sienkiewicza będzie dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej p. Maciej Cybulski.

Msza Święta w intencji o. Józefa Jońca SP i innych ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

2017-04-04

Już wkrótce Obozy letnie 2017

2017-03-31

Drodzy internauci !

jak mija Wam rok szkolny? Czy Wasze myśli krążą już  w okolicach wakacji? Jeśli jeszcze nie to właśnie za chwilę zaczną...
Pamiętasz co robiłaś/robiłeś w wakacje?
A co będziesz robił teraz?

Serdecznie zapraszamy na obozy Parafiadowe 2017!
Już wkrótce na naszej stronie internetowej pojawi się więcej szczegółów, a tym czasem możemy zdradzić, że celujemy w Polskie tereny nadmorskie.
Jaki Program? Będzie się działo!

Jeśli chcesz poznać granicę między:
* bezpieczeństwem a ryzykiem;
* roztropnością a szaleństwem;
* zabawą a nauką;
* realizmem a fikcją...

Koniecznie śledź naszą stronę internetową. Pierwsze propozycje już wkrótce!
Do zobaczenia wkrótce;)

Partner strategiczny
Partnerzy medialni
gosc niedzielny