facebook

Turystyczna Parafiada 2016


Jak co roku zapraszamy wszystkich uczestników do poznawania Warszawy. W 2016 roku przedstawiamy bogatą ofertę tras wycieczek z przewodnikami i udziałem edukatorów muzealnych. Będzie można zwiedzać miejsca znane i uznane, jak również zupełnie nowe instytucje albo kolekcje muzealne.

Wśród nowości w 2016 roku polecamy możliwość podziwiania panoramy stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki oraz zwiedzanie słynnej na całym świecie wyjątkowej wystawy mobilnej poświęconej katastrofie TITANICA.

Dla młodych miłośników sportu, a zwłaszcza piłki nożnej przygotowane mamy bilety do zmodernizowanego na stulecie Klubu - Muzeum Legii Warszawa i na stadion Legionistów.

Dla pasjonatów nauki i eksperymentów mamy zagwarantowane bilety do Centrum Nauki Kopernik – pula biletów jest wyjątkowo duża. Do nadwiślańskiego Centrum Nauki będzie mogła się wybrać niemal połowa uczestników 28. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży.

Zupełnie nowym miejscem będzie też, otwarty w nowej i historycznej siedzibie dawnego Banku Landaua Park Miniatur Województwa Mazowieckiego, gdzie będzie można podziwiać odbudowaną w miniaturze przedwojenną Warszawę – budowle i te które się zachowały i te których już na mapie stolicy nie ma.

Jedna z tras wycieczkowych zawiedzie uczestników tegorocznej Parafiady do szczególne Muzeum – oddziału Muzeum Warszawy – do Muzeum Drukarstwa. Wszyscy chętni poznają historię drukarstwa, ale też będą mogli uczyć się iluminowania ksiąg średniowiecznych…

A poza tym będzie można wejść do wnętrza Barbakanu, zwiedzać Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Tych co będą gościć w Warszawie po raz pierwszy zachęcamy do udziału w wycieczkach do Zamku Królewskiego i Łazienek Królewskich, Muzeum Narodowego, Muzeum Sportu i Turystyki, Państwowego Muzeum Etnograficznego, Muzeum Techniki, Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Katyńskiego, siedziby Telewizji Polskiej i Parlamentu RP.

W ramach „Misji Parafiada w służbie pokoju…” zaplanowane są również spotkania w Centrum Weterana działań poza granicami państwa. Podczas jednej z wizyt młodzież będzie miała okazję spotkać się z żołnierzami – uczestnikami polskich misji na świecie.

Zapisy na wycieczki będziemy prowadzić – podobnie jak w ubiegłym roku – z dnia na dzień.

Na trasy wycieczkowe w poniedziałek, 11 lipca, zapisy będziemy prowadzić w niedzielę w godz. 9.00 – 12.30 w siedzibie Komisji Kulturalnej /Akademik FENIKS, pok. 20/

data dodania: 2016-06-12  przez :Wojciech Wardaszko
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Kongres Inspirowani Kalasancjuszem

2017-03-21

Z okazji Kalasantyńskiego Roku Jubileuszowego Polska Prowincja Zakonu Pijarów zaprasza na Kongres Duchowości Młodych - Inspirowani Kalasancjuszem, który odbędzie się w dniach 28 kwietnia – 1 maja 2017 w Krakowie.

Póki nie jest za późno - konkurs Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych

2017-02-27

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, jak co roku, organizuje ogólnopolski konkurs na projekt edukacyjny o tematyce historycznej pt. „Póki nie jest za późno”. Konkurs adresowany jest do nauczycieli i uczniów wszystkich typów szkół.


Projekt zgłoszony do konkursu powinien dotyczyć konkretnego miejsca, obiektu lub znaku pamięci narodowej na terenie Polski związanego z wojnami i konfliktami zbrojnymi w XX wieku lub miejsc autentycznych wydarzeń historycznych w Polsce, nieupamiętnionych dotychczas w trwały, materialny sposób. Może także przedstawiać losy ludzi związanych z miejscem pamięci, ale związek ten musi być wyraźnie wykazany.

Znamy laureatów II etapu Konkursu Literackiego o Nagrodę Giętkiego Pióra!

2016-12-21

W siedzibie Stowarzyszenia w dn.20 grudnia 2016 r. odbyła się kameralna uroczystość wręczenia nagród dla autorów najlepszych opowiadań.
Opinie Jury można znaleźć w zakładce Aktualności na stronie www.gietkiepioro.parafiada.pl
 

Spędź “Niedzielę z ferajną”, zapraszamy!

2016-11-24

 Zapraszamy gimnazjalistów i licealistów z przyjaciółmi i rodzinami na wyjątkowe, bezpłatne wydarzenie, które pozwoli poczuć klimat (a raczej klymat) Warszawy, której już nie ma.

Wyniki I etapu Konkursu Literackiego o Nagrodę Giętkiego Pióra zostaną opublikowane w dn. 14 listopa

2016-11-09

W związku z przedłużeniem terminu zgłaszania esejów do I etapu Konkursu Literackiego o Nagrodę Giętkiego Pióra oraz dużym zainteresowaniem uczestnictwem w konkursie, wyniki prac uczniów warszawskich gimnazjów zostaną opublikowane w poniedziałek, 14 listopada b.r.
 

Partner strategiczny
Partnerzy medialni
gosc niedzielny