Turystyczna Parafiada 2016

Jak co roku zapraszamy wszystkich uczestników do poznawania Warszawy. W 2016 roku przedstawiamy bogatą ofertę tras wycieczek z przewodnikami i udziałem edukatorów muzealnych. Będzie można zwiedzać miejsca znane i uznane, jak również zupełnie nowe instytucje albo kolekcje muzealne.

Wśród nowości w 2016 roku polecamy możliwość podziwiania panoramy stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki oraz zwiedzanie słynnej na całym świecie wyjątkowej wystawy mobilnej poświęconej katastrofie TITANICA.

Dla młodych miłośników sportu, a zwłaszcza piłki nożnej przygotowane mamy bilety do zmodernizowanego na stulecie Klubu - Muzeum Legii Warszawa i na stadion Legionistów.

Dla pasjonatów nauki i eksperymentów mamy zagwarantowane bilety do Centrum Nauki Kopernik – pula biletów jest wyjątkowo duża. Do nadwiślańskiego Centrum Nauki będzie mogła się wybrać niemal połowa uczestników 28. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży.

Zupełnie nowym miejscem będzie też, otwarty w nowej i historycznej siedzibie dawnego Banku Landaua Park Miniatur Województwa Mazowieckiego, gdzie będzie można podziwiać odbudowaną w miniaturze przedwojenną Warszawę – budowle i te które się zachowały i te których już na mapie stolicy nie ma.

Jedna z tras wycieczkowych zawiedzie uczestników tegorocznej Parafiady do szczególne Muzeum – oddziału Muzeum Warszawy – do Muzeum Drukarstwa. Wszyscy chętni poznają historię drukarstwa, ale też będą mogli uczyć się iluminowania ksiąg średniowiecznych…

A poza tym będzie można wejść do wnętrza Barbakanu, zwiedzać Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Tych co będą gościć w Warszawie po raz pierwszy zachęcamy do udziału w wycieczkach do Zamku Królewskiego i Łazienek Królewskich, Muzeum Narodowego, Muzeum Sportu i Turystyki, Państwowego Muzeum Etnograficznego, Muzeum Techniki, Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Katyńskiego, siedziby Telewizji Polskiej i Parlamentu RP.

W ramach „Misji Parafiada w służbie pokoju…” zaplanowane są również spotkania w Centrum Weterana działań poza granicami państwa. Podczas jednej z wizyt młodzież będzie miała okazję spotkać się z żołnierzami – uczestnikami polskich misji na świecie.

Zapisy na wycieczki będziemy prowadzić – podobnie jak w ubiegłym roku – z dnia na dzień.

Na trasy wycieczkowe w poniedziałek, 11 lipca, zapisy będziemy prowadzić w niedzielę w godz. 9.00 – 12.30 w siedzibie Komisji Kulturalnej /Akademik FENIKS, pok. 20/

data dodania: 2016-06-12  przez :Wojciech Wardaszko