facebook

Turystyczna Parafiada 2016


Jak co roku zapraszamy wszystkich uczestników do poznawania Warszawy. W 2016 roku przedstawiamy bogatą ofertę tras wycieczek z przewodnikami i udziałem edukatorów muzealnych. Będzie można zwiedzać miejsca znane i uznane, jak również zupełnie nowe instytucje albo kolekcje muzealne.

Wśród nowości w 2016 roku polecamy możliwość podziwiania panoramy stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki oraz zwiedzanie słynnej na całym świecie wyjątkowej wystawy mobilnej poświęconej katastrofie TITANICA.

Dla młodych miłośników sportu, a zwłaszcza piłki nożnej przygotowane mamy bilety do zmodernizowanego na stulecie Klubu - Muzeum Legii Warszawa i na stadion Legionistów.

Dla pasjonatów nauki i eksperymentów mamy zagwarantowane bilety do Centrum Nauki Kopernik – pula biletów jest wyjątkowo duża. Do nadwiślańskiego Centrum Nauki będzie mogła się wybrać niemal połowa uczestników 28. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży.

Zupełnie nowym miejscem będzie też, otwarty w nowej i historycznej siedzibie dawnego Banku Landaua Park Miniatur Województwa Mazowieckiego, gdzie będzie można podziwiać odbudowaną w miniaturze przedwojenną Warszawę – budowle i te które się zachowały i te których już na mapie stolicy nie ma.

Jedna z tras wycieczkowych zawiedzie uczestników tegorocznej Parafiady do szczególne Muzeum – oddziału Muzeum Warszawy – do Muzeum Drukarstwa. Wszyscy chętni poznają historię drukarstwa, ale też będą mogli uczyć się iluminowania ksiąg średniowiecznych…

A poza tym będzie można wejść do wnętrza Barbakanu, zwiedzać Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Tych co będą gościć w Warszawie po raz pierwszy zachęcamy do udziału w wycieczkach do Zamku Królewskiego i Łazienek Królewskich, Muzeum Narodowego, Muzeum Sportu i Turystyki, Państwowego Muzeum Etnograficznego, Muzeum Techniki, Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Katyńskiego, siedziby Telewizji Polskiej i Parlamentu RP.

W ramach „Misji Parafiada w służbie pokoju…” zaplanowane są również spotkania w Centrum Weterana działań poza granicami państwa. Podczas jednej z wizyt młodzież będzie miała okazję spotkać się z żołnierzami – uczestnikami polskich misji na świecie.

Zapisy na wycieczki będziemy prowadzić – podobnie jak w ubiegłym roku – z dnia na dzień.

Na trasy wycieczkowe w poniedziałek, 11 lipca, zapisy będziemy prowadzić w niedzielę w godz. 9.00 – 12.30 w siedzibie Komisji Kulturalnej /Akademik FENIKS, pok. 20/

data dodania: 2016-06-12  przez :Wojciech Wardaszko
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Wernisaż wystawy plakatów “Katyń Pamiętam.PL”

2017-11-08

5 listopada, w niedzielę, w Muzeum Katyńskim odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z uroczystym wręczeniem statuetek i nagród rzeczowych autorom najlepszych prac nadesłanych do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży ‘Katyń-pamiętam.PL”.

Wyniki II etapu konkursu “Giętkie Pióro”

2017-11-07

Na stronie konkursu Giętkie Pióro znajdziecie Państwo wynika II etapu. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem.

Znamy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-10-25

W sobotę, 21 października w siedzibie Stowarzyszenia zebrało się grono jurorskie, by ocenić prace zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży „Katyń-pamiętam.PL”.
7-osobowe Jury pod przewodnictwem Justyny Czerniakowskiej z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie i z udziałem Adrianny Gajdziszewskiej, Ewy Kowalskiej, Marii Kujel, Patrycji Michońskiej – Dynek, Joanny Sułek – Malinowskiej oraz Mateusza Marka oceniło 98 plakatów w trzech kategoriach wiekowych: uczestników urodzonych w latach 2004 – 2006 / 2001 – 2003  i 1998 – 2000.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Partner strategiczny

 

Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny