facebook

Turniej “Masters of Adventures” - Historia na wakacjach

Historia na wakacjach – edukacja przez zabawę 

 Celem głównym projektu jest upowszechnianie i popularyzacja historii Polski poprzez atrakcyjne w formie działania edukacyjne (turniej o tytuł „Masters of Adventures” ), wyzwalające aktywność i zaangażowanie młodych ludzi. Turniej ma rozbudzać wyobraźnię, budować kompetencje kulturowe  młodzieży, promować postawy patriotyczne oparte na wiedzy o historii swojego kraju.

„Masters of Adventures” - TURNIEJ

 Historia na wakacjach – pakiet gier z historią w tle zostanie przeprowadzony podczas 28.Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie w terminie 11-14 lipca 2016 r. na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

 Gry będą rozgrywane zespołowo w czasie przeznaczonym na zajęcia rekreacyjne – zależnie od ich specyfiki – w „namiocie gier planszowych” (gry planszowe i puzzle), plenerze (gra przestrzenna i turniej łucznictwa) oraz w pomieszczeniu specjalnie przygotowanym do gry w w formie „Escape Room”.

 Każda z gier będzie podejmowała tematykę związaną z wybranymi, ważnymi dla historii Polski wydarzeniami (Chrzest 966, Konstytucja 3-go Maja, II RP, rozszyfrowanie Enigmy, Dywizjon 303).

W turnieju mogą startować drużyny  4 – 5 osobowe . Turniej rozgrywany jest zgodnie z zasadami Regulaminu.

Zwycięzcy turnieju – 5 drużyn „Masters of Adventures” otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Historia na wakacjach obejmuje wybrane i zestawione w sposób mozaikowy wydarzenia historyczne:

 

 

1050 rocznica Chrztu Polski - puzzle Jan Matejko „Zaprowadzenie Chrześcijaństwa R.P.965” 

 

 

 

1050 rocznica Chrztu Polski – turniej łucznictwa

 

 

 

 

 

Jan Matejko – „Konstytucja 3 Maja 1791 roku” - puzzle

 

 

 

 

Biuro szyfrów - gra w formie Escape Room

 

 

 

 

Odkryj II RP - gra przestrzenna udostępniona przez Muzeum Historii Polski        

 

 

 

 

303 - gra planszowa

 

 

Uczestnicy projektu otrzymają 3-języczne Miniprzewodniki z opisem wydarzeń historycznych i opisem reguł gier. Potwierdzeniem uczestnictwa w kolejnych grach będzie samoprzylepny żeton, który będzie naklejany na Miniprzewodnik. Zgromadzenie wszystkich żetonów będzie uprawniało do ubiegania się o tytuł „Masters of Adventures”.

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MUZEUM HISTORII POLSKI W RAMACH PROGRAMU „PATRIOTYZM JUTRA”

Licencja: Uznanie autorstwa (CC-BY)

data dodania: 2016-06-12  przez :Wojciech Wardaszko
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Zakończenie 29. Parafiady

2017-07-15

„29. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży uważam za zamkniętą!” – tymi słowami, o. Tomasz Olczak SP, prezes Stowarzyszenia Parafiada dokonał zakończenia tegorocznej edycji tego wydarzenia.

29. Parafiada dobiega końca

2017-07-13

29. Parafiada dobiega końca. Zapraszamy na uroczyste zakończenie

List od Rzecznika Praw Dziecka

2017-07-12

Rzecznik Praw Dziecka wystosował do nas list z okazji 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. Prezentujemy go poniżej

Partner strategiczny
Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny