Turniej “Masters of Adventures” - Historia na wakacjach

Historia na wakacjach – edukacja przez zabawę

Celem głównym projektu jest upowszechnianie i popularyzacja historii Polski poprzez atrakcyjne w formie działania edukacyjne (turniej o tytuł „Masters of Adventures” ), wyzwalające aktywność i zaangażowanie młodych ludzi. Turniej ma rozbudzać wyobraźnię, budować kompetencje kulturowe  młodzieży, promować postawy patriotyczne oparte na wiedzy o historii swojego kraju.

„Masters of Adventures” - TURNIEJ

Historia na wakacjach – pakiet gier z historią w tle zostanie przeprowadzony podczas 28.Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie w terminie 11-14 lipca 2016 r. na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Gry będą rozgrywane zespołowo w czasie przeznaczonym na zajęcia rekreacyjne – zależnie od ich specyfiki – w „namiocie gier planszowych” (gry planszowe i puzzle), plenerze (gra przestrzenna i turniej łucznictwa) oraz w pomieszczeniu specjalnie przygotowanym do gry w w formie „Escape Room”.

Każda z gier będzie podejmowała tematykę związaną z wybranymi, ważnymi dla historii Polski wydarzeniami (Chrzest 966, Konstytucja 3-go Maja, II RP, rozszyfrowanie Enigmy, Dywizjon 303).

W turnieju mogą startować drużyny  4 – 5 osobowe . Turniej rozgrywany jest zgodnie z zasadami Regulaminu.

Zwycięzcy turnieju – 5 drużyn „Masters of Adventures” otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Historia na wakacjach obejmuje wybrane i zestawione w sposób mozaikowy wydarzenia historyczne:

1050 rocznica Chrztu Polski - puzzle Jan Matejko „Zaprowadzenie Chrześcijaństwa R.P.965”

1050 rocznica Chrztu Polski – turniej łucznictwa

Jan Matejko – „Konstytucja 3 Maja 1791 roku” - puzzle

Biuro szyfrów - gra w formie Escape Room

Odkryj II RP - gra przestrzenna udostępniona przez Muzeum Historii Polski

303 - gra planszowa

Uczestnicy projektu otrzymają 3-języczne Miniprzewodniki z opisem wydarzeń historycznych i opisem reguł gier. Potwierdzeniem uczestnictwa w kolejnych grach będzie samoprzylepny żeton, który będzie naklejany na Miniprzewodnik. Zgromadzenie wszystkich żetonów będzie uprawniało do ubiegania się o tytuł „Masters of Adventures”.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MUZEUM HISTORII POLSKI W RAMACH PROGRAMU „PATRIOTYZM JUTRA”

Licencja: Uznanie autorstwa (CC-BY)

data dodania: 2016-06-12  przez :Wojciech Wardaszko