facebook

Turniej “Masters of Adventures” - Historia na wakacjach

Historia na wakacjach – edukacja przez zabawę 

 Celem głównym projektu jest upowszechnianie i popularyzacja historii Polski poprzez atrakcyjne w formie działania edukacyjne (turniej o tytuł „Masters of Adventures” ), wyzwalające aktywność i zaangażowanie młodych ludzi. Turniej ma rozbudzać wyobraźnię, budować kompetencje kulturowe  młodzieży, promować postawy patriotyczne oparte na wiedzy o historii swojego kraju.

„Masters of Adventures” - TURNIEJ

 Historia na wakacjach – pakiet gier z historią w tle zostanie przeprowadzony podczas 28.Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie w terminie 11-14 lipca 2016 r. na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

 Gry będą rozgrywane zespołowo w czasie przeznaczonym na zajęcia rekreacyjne – zależnie od ich specyfiki – w „namiocie gier planszowych” (gry planszowe i puzzle), plenerze (gra przestrzenna i turniej łucznictwa) oraz w pomieszczeniu specjalnie przygotowanym do gry w w formie „Escape Room”.

 Każda z gier będzie podejmowała tematykę związaną z wybranymi, ważnymi dla historii Polski wydarzeniami (Chrzest 966, Konstytucja 3-go Maja, II RP, rozszyfrowanie Enigmy, Dywizjon 303).

W turnieju mogą startować drużyny  4 – 5 osobowe . Turniej rozgrywany jest zgodnie z zasadami Regulaminu.

Zwycięzcy turnieju – 5 drużyn „Masters of Adventures” otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Historia na wakacjach obejmuje wybrane i zestawione w sposób mozaikowy wydarzenia historyczne:

 

 

1050 rocznica Chrztu Polski - puzzle Jan Matejko „Zaprowadzenie Chrześcijaństwa R.P.965” 

 

 

 

1050 rocznica Chrztu Polski – turniej łucznictwa

 

 

 

 

 

Jan Matejko – „Konstytucja 3 Maja 1791 roku” - puzzle

 

 

 

 

Biuro szyfrów - gra w formie Escape Room

 

 

 

 

Odkryj II RP - gra przestrzenna udostępniona przez Muzeum Historii Polski        

 

 

 

 

303 - gra planszowa

 

 

Uczestnicy projektu otrzymają 3-języczne Miniprzewodniki z opisem wydarzeń historycznych i opisem reguł gier. Potwierdzeniem uczestnictwa w kolejnych grach będzie samoprzylepny żeton, który będzie naklejany na Miniprzewodnik. Zgromadzenie wszystkich żetonów będzie uprawniało do ubiegania się o tytuł „Masters of Adventures”.

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MUZEUM HISTORII POLSKI W RAMACH PROGRAMU „PATRIOTYZM JUTRA”

Licencja: Uznanie autorstwa (CC-BY)

data dodania: 2016-06-12  przez :Wojciech Wardaszko
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Znamy laureatów II etapu Konkursu Literackiego o Nagrodę Giętkiego Pióra!

2016-12-21

W siedzibie Stowarzyszenia w dn.20 grudnia 2016 r. odbyła się kameralna uroczystość wręczenia nagród dla autorów najlepszych opowiadań.
Opinie Jury można znaleźć w zakładce Aktualności na stronie www.gietkiepioro.parafiada.pl
 

Spędź “Niedzielę z ferajną”, zapraszamy!

2016-11-24

 Zapraszamy gimnazjalistów i licealistów z przyjaciółmi i rodzinami na wyjątkowe, bezpłatne wydarzenie, które pozwoli poczuć klimat (a raczej klymat) Warszawy, której już nie ma.

Wyniki I etapu Konkursu Literackiego o Nagrodę Giętkiego Pióra zostaną opublikowane w dn. 14 listopa

2016-11-09

W związku z przedłużeniem terminu zgłaszania esejów do I etapu Konkursu Literackiego o Nagrodę Giętkiego Pióra oraz dużym zainteresowaniem uczestnictwem w konkursie, wyniki prac uczniów warszawskich gimnazjów zostaną opublikowane w poniedziałek, 14 listopada b.r.
 

Nasze projekty lokalne 2016/2017

2016-10-24

Prowadzimy zajęcia edukacyjne z zakresu nauki gwary warszawskiej, rozwijania umiejętności plastycznych i zajęcia sportowe.

Spotkanie Jesienne Partnerów Regionalnych 2016

2016-10-18

Szanowni Państwo,

W sobotę, 22 października w Centrum Parafiadowym na warszawskich Siekierkach odbędzie się tegoroczne Jesienne Spotkanie Parafiadowe Partnerów Regionalnych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Spotkania.

Partner strategiczny
Partnerzy medialni
gosc niedzielny