facebook

Turniej “Masters of Adventures” - Historia na wakacjach

Historia na wakacjach – edukacja przez zabawę 

 Celem głównym projektu jest upowszechnianie i popularyzacja historii Polski poprzez atrakcyjne w formie działania edukacyjne (turniej o tytuł „Masters of Adventures” ), wyzwalające aktywność i zaangażowanie młodych ludzi. Turniej ma rozbudzać wyobraźnię, budować kompetencje kulturowe  młodzieży, promować postawy patriotyczne oparte na wiedzy o historii swojego kraju.

„Masters of Adventures” - TURNIEJ

 Historia na wakacjach – pakiet gier z historią w tle zostanie przeprowadzony podczas 28.Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie w terminie 11-14 lipca 2016 r. na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

 Gry będą rozgrywane zespołowo w czasie przeznaczonym na zajęcia rekreacyjne – zależnie od ich specyfiki – w „namiocie gier planszowych” (gry planszowe i puzzle), plenerze (gra przestrzenna i turniej łucznictwa) oraz w pomieszczeniu specjalnie przygotowanym do gry w w formie „Escape Room”.

 Każda z gier będzie podejmowała tematykę związaną z wybranymi, ważnymi dla historii Polski wydarzeniami (Chrzest 966, Konstytucja 3-go Maja, II RP, rozszyfrowanie Enigmy, Dywizjon 303).

W turnieju mogą startować drużyny  4 – 5 osobowe . Turniej rozgrywany jest zgodnie z zasadami Regulaminu.

Zwycięzcy turnieju – 5 drużyn „Masters of Adventures” otrzymują atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Historia na wakacjach obejmuje wybrane i zestawione w sposób mozaikowy wydarzenia historyczne:

 

 

1050 rocznica Chrztu Polski - puzzle Jan Matejko „Zaprowadzenie Chrześcijaństwa R.P.965” 

 

 

 

1050 rocznica Chrztu Polski – turniej łucznictwa

 

 

 

 

 

Jan Matejko – „Konstytucja 3 Maja 1791 roku” - puzzle

 

 

 

 

Biuro szyfrów - gra w formie Escape Room

 

 

 

 

Odkryj II RP - gra przestrzenna udostępniona przez Muzeum Historii Polski        

 

 

 

 

303 - gra planszowa

 

 

Uczestnicy projektu otrzymają 3-języczne Miniprzewodniki z opisem wydarzeń historycznych i opisem reguł gier. Potwierdzeniem uczestnictwa w kolejnych grach będzie samoprzylepny żeton, który będzie naklejany na Miniprzewodnik. Zgromadzenie wszystkich żetonów będzie uprawniało do ubiegania się o tytuł „Masters of Adventures”.

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MUZEUM HISTORII POLSKI W RAMACH PROGRAMU „PATRIOTYZM JUTRA”

Licencja: Uznanie autorstwa (CC-BY)

data dodania: 2016-06-12  przez :Wojciech Wardaszko
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Urodziny Henryka Sienkiewicza - Gala Finałowa Konkursu “Giętkie Pióro 2017”

2017-05-12

Finałową galą z okazji urodzin Henryka Sienkiewicza zakończył się pierwsza edycja Konkursu Literackiego o Nagrodę Giętkiego Pióra dla młodzieży warszawskich gimnazjów. Zaprszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży - pierwsze informacje

2017-05-10

Szanowni Parafiadowicze,

Korzystając z menu po lewej stronie znaleźć można pierwsze informacje o 29. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży. Klikając na nazwę imprezy znaleźć można opis wydarzenia ze szczegółami takimi jak termin, koszt i zarys programu. Korzystając z podmenu można dotrzeć do formularzy zgłoszeniowych oraz wykazów konkursów i dyscyplin sportowych, które odbędą się w ramach tegorocznej Międzynarodowej Parafiady. Więcej szczegółów udostępnimy wkrótce.

Do zobaczenia w lipcu w Warszawie!

Zaproszenie na urodziny Henryka Sienkiewicza - Finał konkursu Giętkie Pióro

2017-04-28

I oto mamy przyjemność zaprosić na URODZINY SIENKIEWICZA, które będziemy świętować 11 maja o godz. 11.00 w Teatrze Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie (ul. Gwintowa 3). Gościem specjalnym Gali Finałowej na zamknięcie Konkursu Literackiego dla młodzieży szkół warszawskich w 100-lecie śmierci Henryka Sienkiewicza będzie dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej p. Maciej Cybulski.

Msza Święta w intencji o. Józefa Jońca SP i innych ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

2017-04-04

Już wkrótce Obozy letnie 2017

2017-03-31

Drodzy internauci !

jak mija Wam rok szkolny? Czy Wasze myśli krążą już  w okolicach wakacji? Jeśli jeszcze nie to właśnie za chwilę zaczną...
Pamiętasz co robiłaś/robiłeś w wakacje?
A co będziesz robił teraz?

Serdecznie zapraszamy na obozy Parafiadowe 2017!
Już wkrótce na naszej stronie internetowej pojawi się więcej szczegółów, a tym czasem możemy zdradzić, że celujemy w Polskie tereny nadmorskie.
Jaki Program? Będzie się działo!

Jeśli chcesz poznać granicę między:
* bezpieczeństwem a ryzykiem;
* roztropnością a szaleństwem;
* zabawą a nauką;
* realizmem a fikcją...

Koniecznie śledź naszą stronę internetową. Pierwsze propozycje już wkrótce!
Do zobaczenia wkrótce;)

Partner strategiczny
Partnerzy medialni
gosc niedzielny