Spotkanie z Tomaszem Majewskim

Wczoraj wieczorem parafiadowy namiot spotkań pękał w szwach. Nie ma się czemu dziwić, gdyż na spotkanie z parafiadowiczami przybył Tomasz Majewski - dwukrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich w pchnięciu kulą.

O radosny przebieg tego spotkania zadbali kwatermistrze Parafiady - Tomek i Paweł, którzy zadawali mistrzowi nietypowe, czasem podchwytliwe pytania. NIe zabrakło także pytań od uczestników, wspólnych zdjęć i autografów.

Aby przybliżyć atmosferę tego wyjątkowego spotkania zamieszczamy kilka myśli Mistrza:

Tomasz Majewski o...

O kupnie odzieży: „Miałem problem z kupnem butów.” (stopa rozmiar 50!)
O godzeniu studiowania i sportu: „Na parę zawodów nie pojechałem bo miałem egzaminy. Na kilka egzaminów nie poszedłem bo miałem zawody.”
O życiu w wiosce olimpijskiej: „Wy mieszkacie w miasteczku parafiadowym. Miasteczko olimpijskie jest podobne, ale większe.”
O radach dla młodych sportowców: „Świetnie się bawcie sportem, wierzcie w siebie. Bez przyjemności i iskry radości nic ze sportu nie wyjdzie.”
O sportowej pasji: „Jak można mnie poznać rano w metrze? Jestem jedną z nielicznych osób, które się uśmiecha. Bo lubię swoją pracę.”
O podróżach: „Sport to najlepsza okazja do podróżowania.”
O lekcjach wychowania fizycznego: „Warto chodzić na W-F!”
O Dopingu: "Sprowadza się do łamania przykazań: Nie kłam, nie kradnij!”

Na koniec Mistrz olimpijski zaprezentował technnikę pchnięcia, używając specjalnej, wypełnionej wodą, kuli parafiadowej:)

Dziękujemy Panu Tomaszowi Majewskiemu oraz Polskiemu Związkowi Lekkoatletycznemu za to spotkanie!

data dodania: 2017-07-12  przez :Adam Ligęza