“Sport Uczy i Łączy Wszystkich” - polonijne obozy parafiadowe w Sianożętach i Dźwirzynie

Tak jak inne obozy parafiadowe, te także odbywały się według programu uwzględniającego całościowy rozwój młodego człowieka, opartego na filarach ŚWIĄTYNIA (zajęcia formacyjne i rozwój duchowy), STADION (zajęcia rekreacyjno-sportowe), TEATR (zajęcia kulturalne). Podobnie jak na pozostałych obozach wypoczynkowych przeznaczonych dla dzieci polskich z zagranicy, w Sianożętach i Dźwirzynie były prowadzone zajęcia z języka polskiego przybliżające także polskie tradycje i kulturę. Tym co odróżniało te turnusy od pozostałych było większe natężenie zajęć sportowych, w myśl hasła obozów "Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało". W czasie gier zespołowych i zajęć sportowych dzieci i młodzież nie tylko rozwijały swoje umiejętności fizyczne, uczyły się także rywalizacji w duchu fair play, co przydaje się także poza boiskiem.  Poza tym obozowicze zwiedzali miejscowości, w których mieszkali oraz pobliskie atrakcje turystyczne. Zobaczyli m.in. Międzyzdroje i Wolin. Dzięki interesującemu programowi  uczestnicy obozów aktywnie odpoczęli, nawiązali nowe znajomości i  czynnie, w czasie wycieczek i spacerów poznali uroki polskiego wybrzeża.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwa Sportu i Turystyki nad Polonią i Polakami za granicą.

data dodania: 2016-09-05  przez :Joanna Sielicka