facebook

“Sport Uczy i Łączy Wszystkich” - polonijne obozy parafiadowe w Sianożętach i Dźwirzynie

Tak jak inne obozy parafiadowe, te także odbywały się według programu uwzględniającego całościowy rozwój młodego człowieka, opartego na filarach ŚWIĄTYNIA (zajęcia formacyjne i rozwój duchowy), STADION (zajęcia rekreacyjno-sportowe), TEATR (zajęcia kulturalne). Podobnie jak na pozostałych obozach wypoczynkowych przeznaczonych dla dzieci polskich z zagranicy, w Sianożętach i Dźwirzynie były prowadzone zajęcia z języka polskiego przybliżające także polskie tradycje i kulturę. Tym co odróżniało te turnusy od pozostałych było większe natężenie zajęć sportowych, w myśl hasła obozów "Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało". W czasie gier zespołowych i zajęć sportowych dzieci i młodzież nie tylko rozwijały swoje umiejętności fizyczne, uczyły się także rywalizacji w duchu fair play, co przydaje się także poza boiskiem.  Poza tym obozowicze zwiedzali miejscowości, w których mieszkali oraz pobliskie atrakcje turystyczne. Zobaczyli m.in. Międzyzdroje i Wolin. Dzięki interesującemu programowi  uczestnicy obozów aktywnie odpoczęli, nawiązali nowe znajomości i  czynnie, w czasie wycieczek i spacerów poznali uroki polskiego wybrzeża.Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwa Sportu i Turystyki nad Polonią i Polakami za granicą.

data dodania: 2016-09-05  przez :Joanna Sielicka
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Wernisaż wystawy plakatów “Katyń Pamiętam.PL”

2017-11-08

5 listopada, w niedzielę, w Muzeum Katyńskim odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z uroczystym wręczeniem statuetek i nagród rzeczowych autorom najlepszych prac nadesłanych do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży ‘Katyń-pamiętam.PL”.

Wyniki II etapu konkursu “Giętkie Pióro”

2017-11-07

Na stronie konkursu Giętkie Pióro znajdziecie Państwo wynika II etapu. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem.

Znamy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-10-25

W sobotę, 21 października w siedzibie Stowarzyszenia zebrało się grono jurorskie, by ocenić prace zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży „Katyń-pamiętam.PL”.
7-osobowe Jury pod przewodnictwem Justyny Czerniakowskiej z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie i z udziałem Adrianny Gajdziszewskiej, Ewy Kowalskiej, Marii Kujel, Patrycji Michońskiej – Dynek, Joanny Sułek – Malinowskiej oraz Mateusza Marka oceniło 98 plakatów w trzech kategoriach wiekowych: uczestników urodzonych w latach 2004 – 2006 / 2001 – 2003  i 1998 – 2000.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Partner strategiczny

 

Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny