facebook

“Sport Uczy i Łączy Wszystkich” - polonijne obozy parafiadowe w Sianożętach i Dźwirzynie

Tak jak inne obozy parafiadowe, te także odbywały się według programu uwzględniającego całościowy rozwój młodego człowieka, opartego na filarach ŚWIĄTYNIA (zajęcia formacyjne i rozwój duchowy), STADION (zajęcia rekreacyjno-sportowe), TEATR (zajęcia kulturalne). Podobnie jak na pozostałych obozach wypoczynkowych przeznaczonych dla dzieci polskich z zagranicy, w Sianożętach i Dźwirzynie były prowadzone zajęcia z języka polskiego przybliżające także polskie tradycje i kulturę. Tym co odróżniało te turnusy od pozostałych było większe natężenie zajęć sportowych, w myśl hasła obozów "Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało". W czasie gier zespołowych i zajęć sportowych dzieci i młodzież nie tylko rozwijały swoje umiejętności fizyczne, uczyły się także rywalizacji w duchu fair play, co przydaje się także poza boiskiem.  Poza tym obozowicze zwiedzali miejscowości, w których mieszkali oraz pobliskie atrakcje turystyczne. Zobaczyli m.in. Międzyzdroje i Wolin. Dzięki interesującemu programowi  uczestnicy obozów aktywnie odpoczęli, nawiązali nowe znajomości i  czynnie, w czasie wycieczek i spacerów poznali uroki polskiego wybrzeża.Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwa Sportu i Turystyki nad Polonią i Polakami za granicą.

data dodania: 2016-09-05  przez :Joanna Sielicka
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Zakończenie 29. Parafiady

2017-07-15

„29. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży uważam za zamkniętą!” – tymi słowami, o. Tomasz Olczak SP, prezes Stowarzyszenia Parafiada dokonał zakończenia tegorocznej edycji tego wydarzenia.

29. Parafiada dobiega końca

2017-07-13

29. Parafiada dobiega końca. Zapraszamy na uroczyste zakończenie

List od Rzecznika Praw Dziecka

2017-07-12

Rzecznik Praw Dziecka wystosował do nas list z okazji 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. Prezentujemy go poniżej

Partner strategiczny
Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny