facebook

Polonijne Obozy Parafiadowe 2016 - relacja

Polonijne Obozy Parafiadowe są dedykowane dzieciom i młodzieży o polskich korzeniach mieszkającym za granicą. W tym roku odbyło się aż 11 turnusów na których wypoczywało 815 osób. Na miejsca obozów wybrano atrakcyjne miejscowości turystyczne: Ustronie Morskie, Sianożęty, Dźwirzyno, Lądek Zdrój, Poronin, Zakopane, Jarosławiec, Kołobrzeg (2 turnusy) i Andrzejówkę-Muszynę (2 turnusy).

Część obozów rozpoczęła się 26 czerwca i trwała do 9 lipca. Po ich zakończeniu obozowicze pojechali prosto na 28.Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży do Warszawy. Kolejne turnusy rozpoczęły się po zakończeniu tej międzynarodowej imprezy i trwały od 16 do 29 lipca.

Wypoczywające dzieci i młodzież pochodziły z Białorusi, Ukrainy, Rosji, Litwy i Łotwy. Program każdego obozu opierał się na parafiadowej triadzie ŚWIĄTYNIA-STADION-TEATR. Obozowicze  mieli zatem okazję rozwijać się duchowo poprzez modlitwę i uczestnictwo we Mszach Świętych, fizycznie-poprzez zawody, gry i zabawy ruchowe oraz kulturalnie, biorąc udział w  warsztatach rękodzieła, konkursach plastycznych i artystycznych. Oprócz tego na każdym obozie codziennie odbywały się zajęcia z języka polskiego, na których dzieci i młodzież rozwijały umięjętność posługiwania się językiem przodków a także poznawały polską kulturę i tradycje. Dopełnieniem tego programu były wycieczki. Przede wszystkim obozowicze poznawali najbliższą okolicę i miejscowości, w których się zatrzymali. Zdarzały się jednak i dłuższe autokarowe podróże do dalszych ciekawych miejsc. Wszystko to zostało udokumentowane zdjęciami do oglądania których zapraszamy w poniższej galerii.


Projekt współfinansowany w ramach sprawowanie opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

data dodania: 2016-08-31  przez :Joanna Sielicka
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Wernisaż wystawy plakatów “Katyń Pamiętam.PL”

2017-11-08

5 listopada, w niedzielę, w Muzeum Katyńskim odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z uroczystym wręczeniem statuetek i nagród rzeczowych autorom najlepszych prac nadesłanych do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży ‘Katyń-pamiętam.PL”.

Wyniki II etapu konkursu “Giętkie Pióro”

2017-11-07

Na stronie konkursu Giętkie Pióro znajdziecie Państwo wynika II etapu. Zapraszamy do zapoznania się z wpisem.

Znamy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-10-25

W sobotę, 21 października w siedzibie Stowarzyszenia zebrało się grono jurorskie, by ocenić prace zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu plakatu dla młodzieży „Katyń-pamiętam.PL”.
7-osobowe Jury pod przewodnictwem Justyny Czerniakowskiej z Wydziału Grafiki ASP w Warszawie i z udziałem Adrianny Gajdziszewskiej, Ewy Kowalskiej, Marii Kujel, Patrycji Michońskiej – Dynek, Joanny Sułek – Malinowskiej oraz Mateusza Marka oceniło 98 plakatów w trzech kategoriach wiekowych: uczestników urodzonych w latach 2004 – 2006 / 2001 – 2003  i 1998 – 2000.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Partner strategiczny

 

Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny