facebook

Polonijne Obozy Parafiadowe 2016 - relacja

Polonijne Obozy Parafiadowe są dedykowane dzieciom i młodzieży o polskich korzeniach mieszkającym za granicą. W tym roku odbyło się aż 11 turnusów na których wypoczywało 815 osób. Na miejsca obozów wybrano atrakcyjne miejscowości turystyczne: Ustronie Morskie, Sianożęty, Dźwirzyno, Lądek Zdrój, Poronin, Zakopane, Jarosławiec, Kołobrzeg (2 turnusy) i Andrzejówkę-Muszynę (2 turnusy).

Część obozów rozpoczęła się 26 czerwca i trwała do 9 lipca. Po ich zakończeniu obozowicze pojechali prosto na 28.Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży do Warszawy. Kolejne turnusy rozpoczęły się po zakończeniu tej międzynarodowej imprezy i trwały od 16 do 29 lipca.

Wypoczywające dzieci i młodzież pochodziły z Białorusi, Ukrainy, Rosji, Litwy i Łotwy. Program każdego obozu opierał się na parafiadowej triadzie ŚWIĄTYNIA-STADION-TEATR. Obozowicze  mieli zatem okazję rozwijać się duchowo poprzez modlitwę i uczestnictwo we Mszach Świętych, fizycznie-poprzez zawody, gry i zabawy ruchowe oraz kulturalnie, biorąc udział w  warsztatach rękodzieła, konkursach plastycznych i artystycznych. Oprócz tego na każdym obozie codziennie odbywały się zajęcia z języka polskiego, na których dzieci i młodzież rozwijały umięjętność posługiwania się językiem przodków a także poznawały polską kulturę i tradycje. Dopełnieniem tego programu były wycieczki. Przede wszystkim obozowicze poznawali najbliższą okolicę i miejscowości, w których się zatrzymali. Zdarzały się jednak i dłuższe autokarowe podróże do dalszych ciekawych miejsc. Wszystko to zostało udokumentowane zdjęciami do oglądania których zapraszamy w poniższej galerii.


Projekt współfinansowany w ramach sprawowanie opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

data dodania: 2016-08-31  przez :Joanna Sielicka
Zobacz również:
Kto i jak może pomóc

2013-05-13

Zapoznaj się z możliwościami wsparcia naszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży.

Ogólnopolski Konkurs Plakatu dla Młodzieży “Katyń-pamiętam.PL”

2017-09-19

Zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plakatu "Katyń-pamiętam.PL"

Po szczegóły zapraszamy na stronę konkursu.

Najbliższy weekend na Siekierkach

2017-09-08

Już w sobotę, 9 września zapraszamy wszystkich na Festyn sportowo-rekreacyjny na placu przed Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży. Program festynu jest wyjątkowo bogaty. W niedzielę zapraszamy na XIV Forum Edukacyjne, zatytułowane w tym roku "W stylu Kalasancjusza: Głosić, Przemieniać, Wychowywać".

Zakończenie 29. Parafiady

2017-07-15

„29. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży uważam za zamkniętą!” – tymi słowami, o. Tomasz Olczak SP, prezes Stowarzyszenia Parafiada dokonał zakończenia tegorocznej edycji tego wydarzenia.

29. Parafiada dobiega końca

2017-07-13

29. Parafiada dobiega końca. Zapraszamy na uroczyste zakończenie

List od Rzecznika Praw Dziecka

2017-07-12

Rzecznik Praw Dziecka wystosował do nas list z okazji 29. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży. Prezentujemy go poniżej

Partner strategiczny
Partnerzy medialni
 

gosc niedzielny