Póki nie jest za późno - konkurs Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu, jak co roku, organizuje ogólnopolski konkurs na projekt edukacyjny o tematyce historycznej pt. „Póki nie jest za późno”. Konkurs adresowany jest do nauczycieli i uczniów wszystkich typów szkół.

Projekt zgłoszony do konkursu powinien dotyczyć konkretnego miejsca, obiektu lub znaku pamięci narodowej na terenie Polski związanego z wojnami i konfliktami zbrojnymi w XX wieku lub miejsc autentycznych wydarzeń historycznych w Polsce, nieupamiętnionych dotychczas w trwały, materialny sposób. Może także przedstawiać losy ludzi związanych z miejscem pamięci, ale związek ten musi być wyraźnie wykazany.

Termin zgłaszania projektów to 31 marca 2017 r. - oczywiście, zgłaszać można również projekty, których realizacja rozpoczęła się, a nawet zakończyła, przed otrzymaniem informacji o konkursie.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt bezpośrednio z organizatorami, tj. Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu. Wszelkich informacji udziela Dział Edukacji i Wystaw Muzeum, tel./fax 77 434 34 75. Osobą odpowiedzialną za organizację konkursu jest pan Sebastian Mikulec, e-mail: [email protected]

Więcej szczegółów na stronie organizatora

data dodania: 2017-02-27  przez :Wojciech Wardaszko